iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace III 2.0 8V F3R 1997] Potrzebna skrzynia biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lion1
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 26 września 2014, 17:18
Renault: Espace III
Silnik: 2.0 8V F3R

[Espace III 2.0 8V F3R 1997] Potrzebna skrzynia biegów

Post autor: lion1 »

Witajcie,
w akcie desperacji piszę tutaj. Historia jest długa i bolesna, ale postaram się ją skrócić...

W sobotę startowałem na skrzyżowaniu i jak coś nagle nie je!@#nie... Co się okazało, skrzynia spadła z mocowania. Dokładniej pękły śruby na których była złapana z łapą.
Kiszka. Nie pojadę. W poniedziałek laweta i na warsztat... I się zaczęło...
Po 1 okazało się, że skrzynia była wstawiona jakby inna, tzn na inne mocowanie (węższy rozstaw śrub niż w łapie). Do łapy przykręcona była blacha jakieś 5mm i tam nawiercone dwa otwory na szpilki ze skrzyni w wąskim rozstawie. Jedna pasowała z łapy. Niestety ktoś (jałop) skręcił to na śrubach 8.8 a wszystkie dookoła są 10.9 i niestety nie wytrzymały. pękły...
Zdjęliśmy skrzynię i niestety okazało się, że się posypała. Na jednej półosi rozsypał się cały krzyżak, drugą wygięło. Po wycofaniu półośki zaczęło się sypać jak w grzechotce. Mechanik stwierdził, że nie ma co reanimować skrzyni, trzeba szukać. Więc SZUKAM! POMOCY!


To może inaczej, już pogodziłem się z faktem kupienia skrzyni, ale pomóżcie mi zidentyfikować jaka skrzynia powinna być u mnie. Podobno są różne. U mnie mocowanie na szeroki rozstaw śrub i aluminiowa miska. Podobno to dwie kluczowe informacje do namierzenia pasującej.

-----------------------------

Prawdopodobnie szukam skrzyni o oznaczeniu JC5061

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Espace III 2.0 8V F3R 1997] Potrzebna skrzynia biegów

Post autor: BlackRaven »

W necie jest program dialogys i po jego zainstalowaniu dotaniesz każdą informację na temat numerów części zamiennych
Po drugie jak zadzwonisz do serwisu to po Vin podadzą ci numer skrzyni
Po trzecie numer skrzyni jest na blaszce a nie nabity na skrzyni czyli :"uczciwy" sprzedawca sprzeda ci wszystko co pasuje na śruby !
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

lion1
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 26 września 2014, 17:18
Renault: Espace III
Silnik: 2.0 8V F3R

Re: [Espace III 2.0 8V F3R 1997] Potrzebna skrzynia biegów

Post autor: lion1 »

Witajcie, udało mi się ustalić jaki model skrzyni powinienem mieć, mianowicie: JC5061 pod aluminiową miskę. Jeżeli ktoś by dysponował takową to bardzo chętnie kupię :)
--------- Edit ---------
Ktoś może potwierdzić ze akurat 061 będzie prawidłowa?

ODPOWIEDZ