iparts></a>
<a href= francuskie

[ESPACE III 2,0 16V] RESET STEROWNIKA NAWIEWU

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
KODA25
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2014, 23:46
Renault: ESPACE GRAND 2002
Silnik: 20 16V F4R

[ESPACE III 2,0 16V] RESET STEROWNIKA NAWIEWU

Post autor: KODA25 »

Witam wszystkich mam EIII z 2002r silnik 2,0 16v F4R z manualną klimą. Od paru dni rano dziwnie zachowuje się wentylacja, po włączeniu odparowania szyb dmuchawy ruszają na chwile i wyłączają się i tak co chwilę. Po przejechaniu paru km wszystko wraca do normy czyli dmuchawy działają bez przerw ale mam wrażenie że nie mają pełnej mocy. Przy nastawieniu w innej pozycji i regulacji mocy nadmuchu rośnie siła nawiewu z każdym stopniem ale tylko do pozycji piątej potem nic dalej się nie dzieje aż do końca skali, siła nadmuchu jest bez zmian, a czasem na końcu potrafią się wyłączyć. Stąd moje pytanie czy pomoże reset sterownika czy szukać innej przyczyny. Klapy działają słychać prace przy zmianie ustawienia i faktycznie kierunek nadmuchu się zmienia, są dobrze ustawione tak mi się wydaje, nie wiem tylko czy w ustawieniu na szyby powinno tez dmuchać na twarz. Jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny. Dzisiaj zrobiłem reset ustawień klap i sterownik się zablokował migają diody 4,3,2 i nic nie działa, po pół godzinie zrobiłem twardy reset i wszystko wróciło do normy, mam wrażenie że dmuchawy nie mają pełnej wydajności ale na chwile obecną działa odszranianie i nie przerywa, zobaczymy jak zachowa się rano. W nastawieniu innej pozycji w 8 położeniu się nie wyłącza ale siła nadmuchu tak jak poprzednio rośnie do 5 a dalej nic się nie dzieje. Może ktoś zna przyczynę tego stanu rzeczy
Ostatnio zmieniony piątek, 5 września 2014, 23:29 przez kudlaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem nawiasy. Kurnia ten podpis to masz zacny ;) Weź go jakoś ściaśnij ;)
JEST:GRAND ESPACE2,0 16VBEN.-SAFRANE3,0 V6BEN/LPG.-VECTRA2,0 16VBEN/LPG
BYŁY:NEVADA2,2BEN/LPG.-NEVADA2,0D.-KADETT1,6 BEN.-R-21 2,1D.-FIAT125p1,6 BEN.
FIAT126p650BEN.-ZASTAVA1100p1,1BEN.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [ESPACE III 2,0 16V] RESET STEROWNIKA NAWIEWU

Post autor: BlackRaven »

Bądź konsekwentny i pisz prawdę bo najpierw piszesz że masz manuala a z opisu wynika że masz klimatronika albo ja czegoś nie wiem....
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

KODA25
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2014, 23:46
Renault: ESPACE GRAND 2002
Silnik: 20 16V F4R

Re: [ESPACE III 2,0 16V] RESET STEROWNIKA NAWIEWU

Post autor: KODA25 »

Nie wiem po czym wnosisz że mam climatronic mam manualną klimę a sytuacja jest jak opisałem w poprzednim poście. Dzisiaj w czasie jazdy rano dmuchawy działają normalnie po paru km zaczyna przerywać i to nie tylko na odparowaniu ale również na normalnym nadmuchu powyżej nastawy 5 co chwilę się włącza i wyłącza. Z tego co obserwuję problem zaczyna narastać i nie wiem czy to wina sterownika czy przyczyna leży gdzie indziej. Klapy działają normalnie kierunki nadmuchu są właściwe, pracują obie dmuchawy jednakowo. nie wiem tylko czy w nastawie na szyby powinno też dmuchać na twarz, bo u mnie tak się dzieje i to w normalnej nastawie na szyby jak i w nastawie na odparowanie. Strefy tez działają właściwie jeżeli chodzi o regulację temperatury.
JEST:GRAND ESPACE2,0 16VBEN.-SAFRANE3,0 V6BEN/LPG.-VECTRA2,0 16VBEN/LPG
BYŁY:NEVADA2,2BEN/LPG.-NEVADA2,0D.-KADETT1,6 BEN.-R-21 2,1D.-FIAT125p1,6 BEN.
FIAT126p650BEN.-ZASTAVA1100p1,1BEN.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [ESPACE III 2,0 16V] RESET STEROWNIKA NAWIEWU

Post autor: BlackRaven »

Problemem może być nawet zły styk (podpalające się połączenie) albo rezystor
To bym sprawdził na początek
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

KODA25
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2014, 23:46
Renault: ESPACE GRAND 2002
Silnik: 20 16V F4R

Re: [ESPACE III 2,0 16V] RESET STEROWNIKA NAWIEWU

Post autor: KODA25 »

Dzisiaj zauważyłem że to przerywanie pracy dmuchaw dzieje się przy uruchomionym silniku. Przy wyłączonym nie przerywa. Pomierzyłem napięcie ładowania na aku i mam 13,6 w czasie pracy dmuchaw spada do 13,47 a w czasie przerw rośnie do 13,6. To że dmuchawy nie osiągają pełnej mocy występuje zarówno przy wyłączonym jak i uruchomionym silniku. Czy poziom ładowania może mieć wpływ na taką sytuację.
JEST:GRAND ESPACE2,0 16VBEN.-SAFRANE3,0 V6BEN/LPG.-VECTRA2,0 16VBEN/LPG
BYŁY:NEVADA2,2BEN/LPG.-NEVADA2,0D.-KADETT1,6 BEN.-R-21 2,1D.-FIAT125p1,6 BEN.
FIAT126p650BEN.-ZASTAVA1100p1,1BEN.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [ESPACE III 2,0 16V] RESET STEROWNIKA NAWIEWU

Post autor: BlackRaven »

Wpływ ma i napięcie i natężenie.Możesz mieć właściwe napięcie na instalacji a na skutek zmniejszonego przepływu (natężenia) będą występować zakłócenia w pracy.Warto przedzwonić instalację
za pomocą 40 W żarówki
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ