iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Hans

[Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: Hans »

Witam wszystkich :)
A wiec dziś jak wracałam z pracy w czasie jazdy zabrzmiał okropny dźwięk "pip" i na desce wyświetlił sie na czerwono "STOP" i ten akumulator +,-. Zatrzymałam sie wyłączyłem auto, po jakiejś chwili odpaliłam i pojechałam, minęło 5 min i znów to samo. Auto prowadziło sie bez zmian tylko że świeciły te ikony. Pod domem sprawdziłam czy akumulator jest naładowany, miał 12,43 wiec okej. Aha i jak stałam na luzie i dodawałam gazu to powietrze z filtra uciekało zamiast zasysać, czy to normalne?
Mysle że to problemy z alternatorem. A jak wy uważacie? Czy komuś przytrafiło sie to samo?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: VoN »

Prawdopodobnie ładowanie, wiesza się alternator.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
djmonkey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 21:14
Renault: Megane Kombi
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: djmonkey »

Raczej masz alternator do roboty .

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2343
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: patrys4891 »

Voltomierz (multimetr) w łapkę, podłącz do akumulatora i sprawdź czy po odpaleniu silnika zwiększa się napięcie na akumulatorze.
Obrazek

Hans

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: Hans »

Zgadza sie alternator mam kopnięty.
I w dodatku mam kolejny problem. Wracałem z dziećmi z łyżw i wszystko zaczeło sie wyłączać po kolei, tak że w końcu auto zgasło. Na szczęście byłem już obok domu. Wyjąłem akumulator żeby go naładować i zatrzasnąłem maske, a później mi sie wspomniało że nie otworze auta kartą. No to kluczykiem próbuję ale nie dało się nawet nim poruszyć. Popsikałem WD40 a potem psikałem smarem. Zadziałało kluczyk śmiga w zamku ale kręci sie w kółko. Czy jest zamek zepsuty? Nigdy go nie używałem. Jak moge inaczej otworzyć maske żeby włożyć ten akumulator?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2343
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: patrys4891 »

to że wkładka się kręci w kółko to kwestia jej konstrukcji. a reczej zabezpieczenia przez złodziejami. Taki efekt jest jak się włoży zły kluczyk. W Twoim przypadku to kwestia zabrudzonej i nieużywanej wkładki.

Nie wiem jak jest w espacach, ale generalnie musisz się dostać do zamka klapy. Chyba że są dwa jak w safrane, to musisz się dostać do dwóch.
Jedak chyba najprościej i najszybciej będzie zawołać speca od otwierania samochodów.
Obrazek

Hans

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: Hans »

A dałoby radę podpiąć prąd przez hak? Zatargam akumulator, jakieś stare kable podłączę go przez hak, drzwi ruszą?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2343
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: patrys4891 »

No do haka to co najwyżej możesz podłączyć masę/minus.
Podejrzewam że Twój pomysł polega na podłączeniu plusa na któryś z pinów kostki do przyczepki? Jeżeli tak to należało by szukać pinu, na którym jest zawsze napięcie jak jest akumulator. O ile mam dobrą wiedzę to nie ma takiego. Napięcie tam się pojawia jak włączysz światła, wciśniesz hamulec itd, ale i wtedy bał bym się tam cokolwiek wtykać, bo nie wiadomo jak komp zareaguje na takie napięcie od d... strony :(
Obrazek

Hans

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: Hans »

Witam,
Podpiąłem pod hak akumulator i auto otworzyłem kartą :))
Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Czy alternator jest na jakiś tulejach? Bo właśnie próbuje go wyciągnąć i zanieść do naprawy. Dwie śruby odkręciłem i nie da rady go wyciągnąć, musi na czym jeszcze siedzieć. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2343
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Espace 2.2dci 2003] Włącza sie "STOP" i "+,-"

Post autor: patrys4891 »

Hans pisze:Podpiąłem pod hak akumulator i auto otworzyłem kartą
zdziwko

Toja już nie wierzę we własną wiedzę palm
Obrazek

ODPOWIEDZ