iparts></a>
<a href= francuskie

[Grand Espace IV] alternator chłodzony wodą naprawa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
piotr-iskra
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2012, 17:38
Renault: grand espace IV
Silnik: 2.2dci

[Grand Espace IV] alternator chłodzony wodą naprawa

Post autor: piotr-iskra »

Witam, przeszukałem forum na ten temat i prawie nic nie znalazłem,ale jak to się mówi zakasałem rękawy i do roboty.Alternator jest drogi i po regeneracji kosztuje ok 1000 pln. Wjechałem na kanał {niezbędne} odkręciłem dolny plastik potem zdjąłem koło prawe część nadkola boczny plastik i ukazała się sprężarka oraz dwie rolki, lewa to napinacz a prawa to rolka.Kluczem 13 odkręciłem rolkę i zdjąłem pasek.Odkręciłem sprężarkę ale tylko ze śrub mocujących niech sobie dynda.Teraz zająłem się górą, odkręciłem mocowanie filtra i zbiorniczka dwie 13 śruby,rozłączyłem instalację elektryczną, i przewody paliwa szybkozłączki .Zdemontowałem rurę od chłodnicy klimu tą grubą poniżej alternatora na opaskę i przełożyłem poniżej, żeby wyjąć alternator,wykręciłem dwie śruby mocujące alternator.Wcześniej oczywiście odkręciłem śrubę i zdjąłem przewód oraz wtyczkę na dwa piny,przygotowałem dwa kawałki szmatki zdjąłem przewody gumowe chłodzenia i zatkałem szmatkami żeby nie wyciekał płyn. Dołem wyjąłem alternator. Po sprawdzeniu okazało się że spalone są dwie diody ,mostek do wymiany zawiozłem do firmy na Oruni Swiętokrzyska 45, wymiana 350 pln polecam . Alternator wypiaskowany sprawdzony wymienione diody. Zamontowałem, jeszcze jedno nowy pasek ok 90 pln w inter-cars pamiętać trzeba żeby zapisać sobie jak stary pasek biegnie przełożyć i na końcu przykręcić rolkę na klucz 13 ,trzeba napiąć napinacz, ja napiołem kawałkiem kołka w którym wyciąłem rowek pod błotnik .

konri
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2020, 04:29
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0T

Re: [Grand Espace IV] alternator chłodzony wodą naprawa

Post autor: konri »

Alternator można wyjąć górą.

DwaZeroTurbo
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 3 czerwca 2021, 19:45
Renault: Espace IV
Silnik: F4RT

Re: [Grand Espace IV] alternator chłodzony wodą naprawa

Post autor: DwaZeroTurbo »

Jak juz miałeś na wieżchu to trzeba było zaaplikowac paste termoprzewodzaca pod regulator.

ODPOWIEDZ