iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace 2,8 v6] tryb awaryjny asb na zimnym silniku

Moderator: Grupa Moderatorów

robi76
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2012, 17:36
Renault: Laguna 2.2D
Silnik: Diesel

Re: [Espace 2,8 v6] tryb awaryjny asb na zimnym silniku

Post autor: robi76 »

to widać że potencjometr do wymiany,od manuala chyba nie podejdzie? a tak jak maciek pisał o napięciu przy odpalaniu na bezpieczniku od skrzyni to wyszło 9,4V to raczej wystarczająco czy za mało?

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Espace 2,8 v6] tryb awaryjny asb na zimnym silniku

Post autor: Maciej R21 »

Przy odpalaniu to normalne . Zaraz po rozruchu musi na nim być ponad 12V , jeśli jest mniej to jest nie dobrze.
Masa musi być podłączona do obudowy skrzyni Podobnie jak masa idąca do korpusu silnika.
Potencjometr bym na razie zostawił choć może się okazać że ktoś go leko przestawił ( jest regulacja ) .
W espace jest tam cięzko cokolwiek obejrzeć . Można by wówczas zaznaczyć jego położenie względem obudowy przepustnicy , poluzować dwie śruby które go trzymają i spróbować go nieco przesunąć w jedną a potem w drugą strone. Oczywiście za każdym razem robiąc próbę rozruchu.
Przede wszystkim trzeba jednak sprawdzić czujnik temperatury. Poszukam dokumentację i podam dokładnie jakie wartości powinien mieć i gdzie go pomierzyć.
Może to być też wina samego komputera skrzyni . Nie wiem jaki jest dostęp do niego w espace ale jak masz garaż , to przed rozruchem zimnego silnika rozgrzej dośc mocno komputer np. za pomocą suszarki lub farelki i zapal silnik . Jak kontrolka nie zaświeci to sprawa jest jasna.
Obrazek

robi76
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2012, 17:36
Renault: Laguna 2.2D
Silnik: Diesel

Re: [Espace 2,8 v6] tryb awaryjny asb na zimnym silniku

Post autor: robi76 »

Właśnie tak się zastanawiałem nad tym czujnikiem temperatury a idzie jakoś oszukać sterownik podając mu plusową temperaturę np innym czujnikiem oczywiście tylko do sprawdzenia,tak myślałem o chwilowym wpięciu go w kostke do sterownika zamiast tego czujnika co jest w skrzyni bo nawet już próbowałem szukać zeby na wszelki wypadek mieć gdzie go kupić ale nigdzie nie ma czegoś takiego.A zapomniałem dopisać że na bezpieczniku po odpaleniu jest ponad 12V to jest ok.

robi76
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2012, 17:36
Renault: Laguna 2.2D
Silnik: Diesel

Re: [Espace 2,8 v6] tryb awaryjny asb na zimnym silniku

Post autor: robi76 »

Sterownik miałem też inny założony i było to samo :(

ODPOWIEDZ