iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
olenka

[Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem

Post autor: olenka »

Witam wszystkich i na wstępie proszę o wyrozumiałość;-)
Mamy Espace z 2003r i do tej pory wszystko było w miarę w porządku. Jakieś dwa miesiące temu padł akumulator, więc wymieniliśmy na nowy. Ale po tych 2 mies. padł znowu więc oddaliśmy auto do elektryka, on wymienił dwie części w alternatorze (640zł!!) i ma być ok. Po przejechaniu kilku dosłownie kilometrów zaczęła się świecić czerwona kontrolka przy hamulcu ręcznym, a na desce "P w trójkącie" i "serwis". Tak samo zaczynały się problemy z akumulatorem i teraz nie wiem co mam robić - wymieniać akumulator, dać auto do elektryka czy co?? Proszę poradźcie mi coś bo ja bladego pojęcia o tym nie mam.
Dzięki z góry i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony piątek, 6 stycznia 2012, 17:22 przez olenka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dlaczego te kontrolki się świecą?

Post autor: Snake »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Dlaczego te kontrolki się świecą?

Post autor: Martinez »

Moim zdaniem powinniście podjechać do tego elektryka, bo chyba więcej namieszał, niż zrobił dobrze. Skoro problem nie został rozwiązany to jedź z reklamacją.

P.S. Popraw temat wg wzoru [Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem... albo coś w tym stylu ;)
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

olenka

Re: [Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem

Post autor: olenka »

Nie wiem co wymienił (mój teść się tym zajął i z nim gadał), ale mówił ze za nowy alternator trzeba będzie zapłacić ok 1200zł.

Martinez - dzięki za podpowiedź:-)

W ogóle na innym forum ktoś pisał, że to może być za mało płynu hamulcowego, klocki lub szczęki - cokolwiek to jest. Ktoś gdzieś jeszcze wspominał o jakimś czujniku, ale też nie bardzo wiem o co chodzi.
Więc bez wizyty u elektryka się nie obejdzie. A może ktoś z Lublina może mi polecić kogoś?

Dzięki bardzo za odpowiedzi!

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem

Post autor: emjot »

najpierw to podjedź koleżanko na CLIP-a, bo z fusów będzie próbował koleś wróżyć...

olenka

Re: [Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem

Post autor: olenka »

Czy muszę do salonu Renault podjechać czy gdziekolwiek na stacje diagnostyczną?
I z ciekawości ile się za to płaci? Znowu cry

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem

Post autor: dyziu »

olenka pisze: W ogóle na innym forum ktoś pisał, że to może być za mało płynu hamulcowego, klocki lub szczęki - cokolwiek to jest.
Kontrolka przy ręcznym może o tym świadczyć.Poproś teścia niech sprawdzi poziom płynu i stan klocków to nie jest skomplikowane,a zajmie kilka minut.
Clip to taki komputer diagnostyczny do samochodów marki Renault.Na stacjach diagnostycznych go nie mają.Ale coraz więcej mechaników go posiada w swoich warsztatach i oczywiście ASO.U mechanika koszt to 50 PLN,w ASO około 100.
Ja bym sprawdził w tej kolejności; stan klocków,poziom płynu,prąd ładowania,a dopiero na końcu diagnostyka clip.
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

olenka

Re: [Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem

Post autor: olenka »

Tak zrobię, dzięki wielkie :)
Pozdrawiam

olenka

Re: [Espace 1,9 dCi 2003r] Problem z ładowaniem

Post autor: olenka »

Jeszcze jedno czy ktoś z Lublina może polecić gdzie się wybrać na CLIPa, bo czytałam trochę i wszystkie ASO zostały zjechane ostro, może jakiś serwis dobry? palm

ODPOWIEDZ