iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus I] Działanie ASR/ESP

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Bubeq
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 10:02
Renault: Modus
Silnik: 1.2

[Modus I] Działanie ASR/ESP

Post autor: Bubeq »

Witajcie.
Zeszłej zimy utknąłem w śniegu. Sprawdzałem na stronie myrenault i mój Modus posiada jedynie ABS, tymczasem stojąc na betonie jednym kołem a w śniegu drugim i tak nie mogłem wyjechać, buksowało koło zakopane a drugie nie drgnęło. Takie zachowanie wskazuje na posiadanie ASR, aczkolwiek wyłącznika w aucie nie posiadam. Widnieją w necie dowody na możliwość samodzielnego zainstalowania tempomatu w renówkach z tego okresu i chciałbym takowy zainstalować również z wyłącznikiem ESP/ASR tylko czy możliwe jest nie posiadanie ESP tylko samego ASR i przez to brak możliwości wyłączenia tego drugiego? :think:
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Renault Modus I ASR/ESP

Post autor: adamos111 »

Bubeq pisze: niedziela, 25 lipca 2021, 10:17 Witajcie.
Zeszłej zimy utknąłem w śniegu. Sprawdzałem na stronie myrenault i mój Modus posiada jedynie ABS, tymczasem stojąc na betonie jednym kołem a w śniegu drugim i tak nie mogłem wyjechać, buksowało koło zakopane a drugie nie drgnęło.
To normalne działanie mechanicznego układu różnicowego.Bez żadnych systemów zawsze koło ciągnie te które ma lżej.A jak byś miał system o którym piszesz to zakopane koło było by blokowane przez abs i próba obrócenia tego co stało na betonie.
Koleos i Modus

Bubeq
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 10:02
Renault: Modus
Silnik: 1.2

Re: Renault Modus I ASR/ESP

Post autor: Bubeq »

I wszystko jasne, najlepsze, że nikt inny o tym dookoła nie wiedział i nie wspomniał a wszyscy tacy "znafcy". Dziękuję za odpowiedź, można zamykać temat.

ODPOWIEDZ