iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.6 | 2004] Większe Spalanie Po Odłączeniu Akumulatora i Restarcie Komputera

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturo
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 13 maja 2020, 17:15
Renault: Modus Authentique
Silnik: 1.6 | 16V | 88 KM
Lokalizacja: Tarnów / Małopolska

[Modus 1.6 | 2004] Większe Spalanie Po Odłączeniu Akumulatora i Restarcie Komputera

Post autor: arturo »

Witam,

Podczas ostatniej naprawy Renault Modus 1.6 | 2004 został odłączony akumulator i wszystko z komputera zostało skasowane (przejechane km od ostatniego tankowania, średnia spalania, ilość km na baku czy też ogólna ilość zatankowanego Pb), został tylko całkowity przebieg w km.

I właśnie, po powrocie z naprawy gdzie był odłączony akumulator zauważyłem że spalanie L / 100 km jest nieadekwatne do realiów... początkowo było to 44.9 L / 100 km, następnie spadło do 25 L / 100 km, a aktualnie jest 15 L / 100 km. Hm... 15 L Pb to też jest zawrotna wartość gdzie przed odłączeniem akumulatora było 8 - 8.2 L / 100 km.

Co też się przekłada to na pokazywaną wartość ile można jeszcze przejechać km adekwatnie do litrów Pb w baku.

Czym to jest spowodowane że nagle po naprawie wartość spalania jest niemalże dwa razy większa niż sprzed naprawą (odłączeniem akumulatora)?.
Szerokiej Drogi,
Artur


Obrazek

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Modus 1.6 | 2004] Większe Spalanie Po Odłączeniu Akumulatora i Restarcie Komputera

Post autor: BlackRaven »

Wszystko jest OK. Jedź w trasę i skasuj spalanie w jeździe po mieście wszystko się zgadza
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
arturo
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 13 maja 2020, 17:15
Renault: Modus Authentique
Silnik: 1.6 | 16V | 88 KM
Lokalizacja: Tarnów / Małopolska

Re: [Modus 1.6 | 2004] Większe Spalanie Po Odłączeniu Akumulatora i Restarcie Komputera

Post autor: arturo »

@BlackRaven dzięki za odpowiedź i informacje.

Myślałem że coś się porobiło po naprawie że komputer pokazuje takowe spalanie.

Głównie jeżdżę po mieście (trasy póki co nie mam), wczoraj tankowalem full i pokazuje mi komputer że na baku zrobię nie całe 400 km.

Mówisz żeby skasować całkowicie spalanie teraz i od nowa żeby liczył komputer?.
Szerokiej Drogi,
Artur


Obrazek

ODPOWIEDZ