iparts></a>
<a href= francuskie

[Twingo II 1.2] Auto nie chce odpalić, wszystko miga

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
TwingoGirl
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2020, 22:59
Renault: Twingo 2
Silnik: 1.2

[Twingo II 1.2] Auto nie chce odpalić, wszystko miga

Post autor: TwingoGirl »

Mam dość złożony problem. Zalał mi się pilot do auta i był problem z jego naprawą. Elektryk który mi go naprawiał próbował się podpiąć pod główny komputer aby wymienić czujnik i dorobić nowe piloty ale mu się nie udało bo auto ma zabezpieczenia więc naprawił stary kluczyk - okazało się, że coś nie docisnął i odłączył zupełnie światła awaryjne. To było tydzień temu i poza tymi światłami wszystko działało super. Wczoraj wymieniałam radio u innego elektryka i dodatkowo poprosiłam go aby przy okazji naprawił światła awaryjne - zrobił, tego dnia wszystko śmigało super. Po nocy i prawie całym dniu nieużywania, samochód zaczął szaleć. Samoczynnie włączają się światła awaryjne a po przekręceniu kluczyka cała stacyjka miga jakby był problem z poborem prądu - wszystkie lampki, prędkościomierz, wewnętrzne światła w samochodzie - wszystko miga jak na dyskotece. Potem rozlega się pisk i po ponownej próbie przekręcenia kluczyka aby uruchomić auto stacyjka się blokuje. Auto nie odpala a na ekranie pojawia się STOP i kontrolka awarii elektroniki silnika. Czy ktoś wie co to może być? :cry:

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Auto nie chce odpalić, wszystko miga

Post autor: BlackRaven »

Po pierwsze elektrykę - elektronikę robi się tylko u jednego fachowca. Po drugie sprawdź wszystkie masy i nie chodzi mi o klemy
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

TwingoGirl
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2020, 22:59
Renault: Twingo 2
Silnik: 1.2

Re: Auto nie chce odpalić, wszystko miga

Post autor: TwingoGirl »

BlackRaven pisze: sobota, 18 lipca 2020, 08:26 Po pierwsze elektrykę - elektronikę robi się tylko u jednego fachowca. Po drugie sprawdź wszystkie masy i nie chodzi mi o klemy
Facet który naprawiał pilot specjalizował się tylko w naprawie i dorabianiu kluczy, to nie był typowy elektryk samochodowy. Rozmawiałam z gościem który podłączał radio, po opisie sytuacji stwierdził, że pewnie mi padł akumulator ale NA PEWNO nie jest to wina podłączonego radia (nie chce mi się w to wierzyć bo nic poza nowym radiem nie było robione a samochód jest na bierząco naprawiany). Wyjęłam panel radia aby je odłączyć i podłączyłam akumulator pod prostownik (w spoczynku miał 12V a przy próbie uruchomienia moc spadła do 8V).

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Auto nie chce odpalić, wszystko miga

Post autor: BlackRaven »

To zmień aku. Podczas rozruchu napięcie nie może spaść poniżej 10V w wypadku gdy aku jest jednak na 100% dobry to rozrusznik do naprawy
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

TwingoGirl
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2020, 22:59
Renault: Twingo 2
Silnik: 1.2

Re: Auto nie chce odpalić, wszystko miga

Post autor: TwingoGirl »

BlackRaven pisze: sobota, 18 lipca 2020, 18:49 To zmień aku. Podczas rozruchu napięcie nie może spaść poniżej 10V w wypadku gdy aku jest jednak na 100% dobry to rozrusznik do naprawy
Podładowałam akumulator i samochód zapalił a dyskoteka zniknęła. Przed podłączeniem radia woltomierz pokazał 12V w spoczynku i ponad 13V przy rozruchu silnika, po dosłownie kilku sekundach od ponownego uruchomienia radia na kluczyku bez uruchomienia auta siła akumulatora spadła do 10V :zdziwko:

TwingoGirl
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2020, 22:59
Renault: Twingo 2
Silnik: 1.2

Re: Auto nie chce odpalić, wszystko miga

Post autor: TwingoGirl »

Problemem był wadliwy akumulator, po wymianie wszystkie problemy ustały, bardzo dziękuję za pomoc :) zamykam temat

Zablokowany