iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.4] Auto nie gaśnie po wyjęciu kluczyka

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
oko26
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 6 marca 2017, 18:51
Renault: Espace 4
Silnik: 2.0T 2006r
Lokalizacja: Kozienice

[Modus 1.4] Auto nie gaśnie po wyjęciu kluczyka

Post autor: oko26 »

Witam
Ato to modus 1.4, rozładowany akumulator(żona nie wyłączyła świateł i tak stał tydzień) użyłem do odpalenia prostownika z funkcją rozruchu i coś chyba sie spiep..... bo auto odpala ładnie-wszystko działa (jedynie mam komunikat poduszki) natomiast nie chce zgasnąć po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, silnik chodzi dalej, zgasić go mogę jedynie skrzynią biegów. Stacyjka sprawdzona i wszystko ok. Gdzieś jest zwarcie, ewentualnie może jest jakiś stycznik który przekazuje plus i może się zgrzał, ale nic mi o tym nie wiadomo. Może ktoś mi coś podpowie ?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Auto nie gaśnie po wyjęciu kluczyka

Post autor: BlackRaven »

Rozłącz aku i odczekaj trochę może się zresetuje Sprawdź wszystkie połączenia masowe.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

oko26
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 6 marca 2017, 18:51
Renault: Espace 4
Silnik: 2.0T 2006r
Lokalizacja: Kozienice

Re: Auto nie gaśnie po wyjęciu kluczyka

Post autor: oko26 »

Temat rozwiązany-Wymiana stycznika (+ po zapłonie) niestety samego stycznika nie mogłem nigdzie dostać, więc musiałem kupić bci używane i wyjąć i podmienić. Kolejna sprawa to to że owe styczniki są wyjmowalne!!, piszę o tym bo każdy mówił ze są wlutowane a to bzdura, ja kupiłem cały komplet (bcu, bci, ecu, imo, kluczyk stacyjka) cały zestaw startowy bo myślałem ze bci będzie do wymiany, a w nim jest imo i albo trzeba czyścić i nadawać kod imo, albo wymienić całość

ODPOWIEDZ