iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 2011] Wariujące kierunkowskazy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
yekaw
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 24 września 2016, 09:23
Renault: Grand Modus
Silnik: 1,2 tce

[Modus 2011] Wariujące kierunkowskazy

Post autor: yekaw »

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum, więc przepraszam z góry za wszelkie niedoskonałości:)
Mam Grand Modusa TCE 2011r. Problemem są kierunkowskazy - jakiś czas temu zaczęły nieregularnie mrugać (przyspieszać) przy wciśniętym pedale hamulca lub włączonym wstecznym biegu.
Wymieniłem 4 żarówki kierunkowskazów (ciągle nie wymieniłem kierunkowskazów bocznych, będę wdzięczny za informacje jak się to robi), sprawdziłem kostki - efekt jest taki ze po wymianie kierunkowskazy jak przyspieszały tak przyspieszają, ale co gorsza z tyłu zamiast pomarańczowych żarówek migają światła stopu (łącznie z centralnym nad tylną szybą). Zgłupiałem.
Czy ktoś ma doświadczenia z czymś takim? Co robić? Na razie plan jest taki: boczne żarówki także do wymiany, kontakt spray w każdą kostkę, chciałbym wymienić przekaźnik ale gdzie on jest? Dolutować dodatkową masę do tylnych lamp? Jeśli tak to jak dokładnie to zrobić?
Dziękuję za wszelkie sugestie!

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Modus 2011] Wariujące kierunkowskazy

Post autor: kudlaty »

Brakuje masy w tylnej lampie. Skoro sprawdzałeś kostki to powinieneś zauważyć, że masz powypalaną masę. Jeżeli dasz radę pociągnij nową masę do lamp. Jeżeli nie to śmigaj do elektryka, godzina roboty i zrobione ;)

yekaw
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 24 września 2016, 09:23
Renault: Grand Modus
Silnik: 1,2 tce

Re: [Modus 2011] Wariujące kierunkowskazy

Post autor: yekaw »

A skąd tą masę najlepiej wziąć?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Modus 2011] Wariujące kierunkowskazy

Post autor: VoN »

Weź poszukaj jakiejś śruby montowanej do karoserii w bagażniku, kawałek kabelka i po sprawie.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

yekaw
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 24 września 2016, 09:23
Renault: Grand Modus
Silnik: 1,2 tce

Re: [Modus 2011] Wariujące kierunkowskazy

Post autor: yekaw »

Znalazłem śrubę, jak tylko znajdę chwilę czasu działam. Dziękuję

Awatar użytkownika
edwardo
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 22 grudnia 2018, 07:50
Renault: captur 2018
Silnik: 0,9

Re: [Modus 2011] Wariujące kierunkowskazy

Post autor: edwardo »

witam! trochę po czasie chyba ale podpowiem bo miałem podobnie. Oczywiście zła masa ale wcale nie musi objawić się śladami w kostce. U mnie wystarczyło lekko wygiąć na zewnątrz bolce znajdujące się w lampie dla polepszenia kontaktu
obecnie-renault Captur 0.9 2018
poprzednie- fiat 126P, skoda Favorit, hyundai Akcent, renault Megan Clasic, renault Laguna, renault Modus 1,4 16V

ODPOWIEDZ