iparts></a>
<a href= francuskie

[Grand Modus 09r] - Wymiana anteny radia

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominop
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2015, 08:38
Renault: Grand Modus
Silnik: 1.2 tce
Lokalizacja: Bełchatów

[Grand Modus 09r] - Wymiana anteny radia

Post autor: dominop »

Witam.
wymieniał ktoś antenę od radia w swoim Modusie?
chodzi dokładnie o cały element czyli bat i jego podstawę ze wzmacniaczem.. odchylając podsufitkę można odkręcić śrubę która trzyma antenę, dalej idą dwa kabelki /stojąc z tyłu auta- idą w prawą strone/ z czego kostkę jednego kabelka widać i można odpiąć a drugi kabel idzie dalej "gdzieś"... lecz nie wiem gdzie.. nie chce bez potrzeby rozbierać połowy auta a tym bardziej ciągnąć za kabel w poszukiwaniu drugiej kostki.
oglądają ogłoszenia używanych anten widać na zdjęciach, że ten drugi kabel jest dość długi....

może ktoś doświadczył takiej wymiany i będzie w stanie coś doradzić?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Grand Modus 09r] - Wymiana anteny radia

Post autor: patrys4891 »

Coś mi się wydaje że kabel o który mówisz to kabel sygnałowy i idzie on do samego radia. Jakie ma zakończenie?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
dominop
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2015, 08:38
Renault: Grand Modus
Silnik: 1.2 tce
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Grand Modus 09r] - Wymiana anteny radia

Post autor: dominop »

Oglądając ogłoszenia używanych anten, krótki kabel /okolo 30cm/ z widoczną w moim przypadku kostką to chyba od wzmacniacza, dłuższy kabel którego u mnie konca nie widzę na ogłoszeniach ma okolo /na oko/ 1metr. I zakończony jest tez jakas spinka okrągłą... Wychodzi na to ze gdzies to się powinno łączyć.. Tez pytanie czy demontować cały bok prawy bagażnika i szukac końcówki czy podsufitką jest gdzies puszczone dalej...

Awatar użytkownika
dominop
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2015, 08:38
Renault: Grand Modus
Silnik: 1.2 tce
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Grand Modus 09r] - Wymiana anteny radia

Post autor: dominop »

juz wszystko jasne, koniec drugiego kabla /sygnal/ jest z tyły na prawym słupku /po odkręceniu mocowania pasa i kilku małych srubek od podpory tylnej pólki/ można odchylić boczek i widać połączenie z kablem idącym od radia ładnie umocowanie w dodtkowym uchwycie

ODPOWIEDZ