iparts></a>
<a href= francuskie

[Twingo 2009r 1.2 16v 76KM 150k km] Rozsypany rozrząd silnik do zmartwychwstania.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Koles 123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 28 kwietnia 2015, 13:53
Renault: Koleos Twingo
Silnik: 2.0 DCI 1,2 55KM

[Twingo 2009r 1.2 16v 76KM 150k km] Rozsypany rozrząd silnik do zmartwychwstania.

Post autor: Koles 123 »

Cześć
Przegapiłem interwał wymiany rozrządu w moim Twingo( po zakupie 4 lata temu 56 476km, I wymiana rozrządu, obecnie wystrzelił~~ ! 150 000km) , autko miejskie ze sportową duszą używane głównie na trasach.
Nie wiem gdzie szukać informacji o silniku jaki posiadam w swoim RT, mechanik stwierdził, że w silniku pełne spustoszenie. Na trasie obroty spadały od 4000 do 2,500 przestał przyspieszać tracił prędkość aż po 80 km męki padł w drodze.
Samochód stoi daleko ode mnie i nie mam możliwości sprawdzenia kodów na silniku ani na słupku pasażera, ( jakie oznaczenia się na nim zawierają).
renowacja silnika +- 2500 zł, wątpię w opłacalność regeneracji starego : głowica, popychacze, zawory, ciekawe co dalej czy tłoki pierścienie, może coś jeszcze. Chce kupić kompletny silnik na popularnym serwisie aukcyjnym, plus nowy zestaw rozrząd konieczne oleje filtry i dodatki. Kapitalka martwego ( ale jak wdzięcznego ) silnika wyniesie mnie podobnie co zakup innego z 5krotnie mniejszym przebiegiem silnika, ale nie wiem jakiego typu silnika mam szukać. Czego również się wystrzegać i na co zwrócić szczególną uwagę szukając motoru dla Pędzidła ?

PS: Jestem zupełnie zielony w temacie samochodów, czy technicznie możliwe jest by do ramy silnika, gdzie był fabrycznie 1.2 16v benzynowy 76konny silnik bez specjalnych przeróbek i kombinacji założyć 1.6 140 konną wersję ? Liczę się z tym, że skrzynia mogłaby nie wytrzymać mocy przy dłuższym użytkowaniu, ale interesuje mnie czy technicznie i praktycznie jest to możliwe. Skrzynie z czasem mógłbym zmienić, bo teraz tak czy inaczej czeka mnie wkład w wysokości 2.5k do auta wycenianego przeze mnie na 9k zł ;/

Szkoda, ale przyjaciół się nie sprzedaje

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Rozsypany rozrząd silnik do zmartwychwstania. Twingo 2009r 1.2 16v 76KM 150k km

Post autor: marekwodniak »

Zakup używki to loteria bo montaż kosztuje około 800 zł .Do tego rozrząd i płyny .A potem problem ze zwrotem .Kupowanie kota w worku chyba że mam zaufanego sprzedawce.Kolega wymieniał 2 razy o zwrot pieniedzy prosił się 3 miesiące.A podawanie przebiegi silników to temat rzeka.

ODPOWIEDZ