iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.5 dCi 07r] Opiłki

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
petarda1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 15:30
Renault: MODUS
Silnik: 1.5 dCi

[Modus 1.5 dCi 07r] Opiłki

Post autor: petarda1234 »

Witam. Podczas trasy modus zaczął szarpać. Postanowilem zjechać na pobocze i zgasić samochód i odpalić ponownie. Próba odpalenia nie powiodła się. Po kilku próbach na ekranie wyświetlił się błąd z "injection" więc chodzi o wtryski.

Mechanik stwierdził że 1 wtrysk się zepsuł. Ok. Wymieniliśmy na sprawny i po zamontowaniu następny "lał paliwem". Wysłaliśmy wszystkie 4 - koszt 1400zł. Ok. Do tego pompa- regeneracja 1000zł. + czyszczenie zbiornika paliwa. Stwierdziłem że nie ma sensu naprawiania samochodu i stoi w garażu. W międzyczasie mechanik wymienił filtr powietrza oraz filtr paliwa. Zaśpiewał mi za to 470 zł ! Za samą wymiane filtrów. Pytałem się dlaczego tak dużo a on stiwerdził że w tym filtrze jest jakiś moduł i dlatego tak drogo (wtf?).

Co panowie sądzicie na ten temat? Robić zadyme o te filtry? Co mi radzicie?

robert0105
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 12 lipca 2015, 12:31
Renault: Modus
Silnik: 1500 diesel

Re: [Modus 1.5 dCi 07r] Opiłki

Post autor: robert0105 »

Filter paliwa sam w sobie jest drogi mam podobny problem w aucie na komputerze wywala mi blad wtrysk bylem z tym w serwisie i wtryski sa ok po podlaczeniu komputera pokazuje sie tylko blad gornego czujnika polozenia walka rozrzadu bylem z tym u kilku mechanikow zaden nie podolal

petarda1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 15:30
Renault: MODUS
Silnik: 1.5 dCi

Re: [Modus 1.5 dCi 07r] Opiłki

Post autor: petarda1234 »

Na allegro filtry paliwa chodzą po 100zł. Czyli rozumiem że filtr paliwa+filtr powietrza+wymiana kosztuje 500zł ? To ja naprawiam samochód niskobudżetowy czy mercedesa S klase ?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Modus 1.5 dCi 07r] Opiłki

Post autor: BlackRaven »

Tu sobie sprawdź orientacyjnie cenę i będziesz mieć też numer OE
http://e-katalog.intercars.com.pl/" target="_blank
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ