iparts></a>
<a href= francuskie

[Twingo II 07r. 1,2] Wycieraczki przesuwają się podczas jazdy 90km/h+

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Duke_BB
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 08:52
Renault: Clio 2
Silnik: 1.2

[Twingo II 07r. 1,2] Wycieraczki przesuwają się podczas jazdy 90km/h+

Post autor: Duke_BB »

[Twingo II 07r. 1,2] Wycieraczki przesuwają się podczas jazdy 90km/h+

Witam szanownych forumowiczów, mam taki oto problem, że wycieraczki otwierają się/przesuwają do góry (powili aż do skrajnej pozycji) podczas jazdy powyżej 90km/h. Sprawdzałem na sucho w garażu i w tę jedną stronę mogę bez problemu ręką przesunąć wycieraczkę, ale w dół już nie.

Czy miał ktoś może podobny problem?

Z wycieraczkami robiłem sobie sam parę razy w różnych samochodach, ale w Twingo jeszcze nie, i pomimo, że wszystkie próby napraw zakończyły się usunięciem usterek, to mam mieszane uczucia, bo zabawa z podszybiem nie jest tym, co lubię najbardziej.

Może być to kwestia silnika, przekładni czy mechanizmu? Będzie wdzięczny za każdą informację :)

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Twingo II 07r. 1,2] Wycieraczki przesuwają się podczas jazdy 90km/h+

Post autor: patrys4891 »

Czy przy takim przesuwaniu ręką do góry czuć coś jak przeskakiwanie zębatki, czy jakieś inne odgłosy?
Czy jak po takim przesunięciu do góry włączysz wycieraczki to one pracują prawidłowo i zatrzymują się w prawidłowych skrajnych położeniach?
Obrazek

Duke_BB
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 08:52
Renault: Clio 2
Silnik: 1.2

Re: [Twingo II 07r. 1,2] Wycieraczki przesuwają się podczas jazdy 90km/h+

Post autor: Duke_BB »

Dzięki za odpowiedź patrys4891, nie ma żadnych dźwięków, przeskakiwania, chrobotania, jest płynnie. Wycieraczki pracują prawidłowo. Kiedy się wysuną to przy szybkim przełączeniu funkcji wycieraczek na kierownicy wykonują pół lub cały 1 cykl i wracają do prawidłowego położenia.

Dodatkowo, zapomniałem, przy przekręceniu stacyjki w 99% przypadków wycieraczki wykonują 1 cykl. Pewnie nie jest to związane, ale jest to dodatkowo irytujące ;)

ODPOWIEDZ