iparts></a>
<a href= francuskie

[Twingo II 1.2 16V, 2007r] nierówna praca silnika, "purkanie" z rury

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
aras_g
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 20:04
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V

[Twingo II 1.2 16V, 2007r] nierówna praca silnika, "purkanie" z rury

Post autor: aras_g »

Witam,
jestem właścicielem Twingo 1.2 16V 56kW 2007r
Problem jaki posiadam od miesiąca to nierówną pracą silnika na wolnych obrotach.
Usterka ta pojawiła się tylko po rozgrzaniu silnika dopiero kiedy chodzi on na ok 6tys obrotów. W sytuacji gdy uruchamiam samochód w zimne dni i pracuje on na ssaniu "purkania" z rury wydechowej oraz nierównej jego pracy nie słychać - jednak po przejechaniu kilku kilometrów kłopot się pojawia. Silnik nie przerywa podczas jazdy - problem pojawia sie tylko i wyłlącznie na wolnych obrotach.

Problemy z autem zaczeły się kiedy mechanik wymienił w nim: olej, filtr oleju, filtr powietrza, świece, uszczeli pod świecami, wyregulował zawory oraz uszczelkę pod zaworami

Wcześniej auto pracowało równo, nie było z nim problemów - dopiero po jego "ingenecji" pojawił się problem. Nie wiem czy to jego wina czy po prostu zwykły zbieg okoliczności.

Oddałem więc auto do zaufanego drugiego mechanika, przedstawiłem mu całą hostorię i :
- sprawdził świece - są OK
- wymienił kable prądowe na nowe
- sprawdził cewkę - jest OK
- sprawdził czy poprawnie są wyregulowane zawory - tak
- sprawdził silniczek krokowy - jest OK
- przeczyścił i zaadoptował przepustnicę
- komputer nie wyrzuca błędów

Jego zdaniem w aucie moze być delikatnie upalony jeden z zaworów co tłumaczyłoby "purkanie" silnika na wolnych obrotach. Koszt naprawy to około 1500zł.

Poniżej załączam dwa linki do filmików na których nagrałem "purkanie" z rury wydechowej. Jakość nie powala ale można usłyszeć że jest problem.
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Czy naprawdę ostateczną rzeczą jest sprawdzenie tych zaworów? Z tego co zrozumiałem to aby się do nich dostać należy rozebrać cały blok silnika co wiąże się z nie małymi kosztami.
Będę wdzieczy za pomoc, jeżeli czegoś nie dopowiedziałem to z chęcia odpowiem na pytania.

Link do filmiku na YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=d0fyKNt_NEo" target="_blank" target="_blank
https://www.youtube.com/watch?v=GbCEYXlZ0U0" target="_blank" target="_blank

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Twingo II 1.2 16V, 2007r] nierówna praca silnika, "purkanie" z rury

Post autor: BlackRaven »

Ale przecież na dobrym sofcie sprawę widać na korekcjach wtrysków i wykresie sondy lambda...
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

aras_g
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 20:04
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V

Re: [Twingo II 1.2 16V, 2007r] nierówna praca silnika, "purkanie" z rury

Post autor: aras_g »

Dzięki za odpowiedź!,
rozumiem że muszę sie udać do mechanika który będzie miał "dobry soft" jak to nazwałeś. I wtedy wyjdzie czy winowajcą jest wytysk/ski bądź sonda lambda ?
Jestem z okolic Poznania, czy ktoś moze polecić mi takiego fachowca? Czy muszę sie z tym udać do obojetnie jakiego serwisu Renault?

p.s -> ile taka przyejmość diagnozy może kosztować?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Twingo II 1.2 16V, 2007r] nierówna praca silnika, "purkanie" z rury

Post autor: BlackRaven »

Diagnoza softem to jakieś 50 - 60 zł do tego pomiar kompresji powiedzmy 60 jak więcej to naciągają.
Pamiętaj że jak tu piszą ze tylko Clip to kłamią liczy się diagnosta bo glupkowi nie pomoże nawet najlepszy soft.
Clip nie przyuczy używanych części a fachowiec tak
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

aras_g
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 20:04
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V

Re: [Twingo II 1.2 16V, 2007r] nierówna praca silnika, "purkanie" z rury

Post autor: aras_g »

a możecie kogoś zaufanego polecic z okolic Poznania ?

ODPOWIEDZ