iparts></a>
<a href= francuskie

[Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Nieczytelny
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 09:56
Renault: Modus
Silnik: 1.5 dCi

[Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Post autor: Nieczytelny »

W zimie Modusik miewał problemy z zapalaniem. Zawsze zapalał, ale musiał pokręcić troszkę. Podejrzewając świece żarowe kupiłem na Allegro komplet świec Denso DG-005 do mojego silnika. Z braku czasu poleżały do maja. W maju przy okazji regeneracji wtryskiwaczy (inna historia) poprosiłem warsztat o wymianę świec żarowych na moje. Okazało się przy okazji, że w silniku sprawne były tylko 2. Nie za bardzo się to podobało (moje świece), ale wymienili. Od tego czasu na zimnym silniku jest jeszcze gorzej. Zapalanie trwa 3-4 sekundy, a ciepłym 0,5 sekundy. A to jednak lato i temperatury są raczej dodatnie.
Samochód w ramach "gwarancji" po regeneracji wtrysków był jeszcze raz sprawdzony - na nowo wpisano kody wtryskiwaczy (chociaż było niby OK) i sprawdzono działanie świec - podobno działają. Nie wiem jak to sprawdzali.
Gdzie jeszcze może być problem? Ewentualnie jak to samemu sprawdzić? Potrafię co nieco zrobić przy samochodzie więc nie straszne mi rozbieranie czegoś :) w celu weryfikacji.
Czy możliwe, że te świece to jakaś lipa (podróbka) i są no 1mm za krótkie, albo za słabo grzeją? Faktem jest, że kontrolka świec teraz w lecie zapala się na 1-2 sek, na zimnym silniku.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Post autor: Maciek R4 »

Sprawdź przewód na świecach - może być poprzecierany i dlateog kiepsko świece grzeją...

Dodatkowo - wykręć świece i sprawdź jakszybko się nagrzewają same przy akumulatorze (jak na obrazku poniżej...ale zamias kabla koloru niebieskiego możesz tym korpusem bezpośrednio do minusa akumulatora dotknąć, ale pamiętaj - TRZYMAJ ŚWIECĘ W JAKICHŚ SZCZYPCACH Z UCHWYTAMI NIENAGRZEWAJĄCYMI SIĘ) - będziesz wtedy wiedział, czy to świece czy może coś w układzie grzania

Obrazek
za duży obrazek

Nieczytelny
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 09:56
Renault: Modus
Silnik: 1.5 dCi

Re: [Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Post autor: Nieczytelny »

Dzięki. Spróbuję tego sposobu. Zgaduję, że to się ma zagrzać do czerwoności... po jakim czasie?

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Post autor: Maciek R4 »

tak, do czerwoności praktycznie od razu po dotknięciu...te 1-2 sekundy max może to trwać, jak dłużej to świeczki do wymiany
za duży obrazek

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Post autor: marekwodniak »

Możesz sprawdzić prostownikiem masz tam żabki do podpięcia .Świece grzeją jak jest mniej jak 5 stopni na zewnątrz.Na plusie.U ciebie jest inny problem .Możesz mieć zawór EGR nie domknięty .Wystarczy mała szczelina i już żle odpala.

Nieczytelny
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 09:56
Renault: Modus
Silnik: 1.5 dCi

Re: [Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Post autor: Nieczytelny »

marekwodniak pisze:.Możesz mieć zawór EGR nie domknięty .Wystarczy mała szczelina i już żle odpala.
A!!! Tego się nie spodziewałem. A to, że na ciepłym zapala dobrze..??
Nie miałem czasu się tym zająć w sobotę - sprawa musi poczekać do następnej...
Dam znać jak coś wydłubię...

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Post autor: BlackRaven »

Zanim odpalisz na zimno podpompuj paliwo gruszką i zobacz czy zapala lepiej bo może cofa się paliwo
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

pawkis
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 23 lutego 2015, 13:39
Renault: Laguna
Silnik: f9q 758

Re: [Modus 1.5dci 07r.] Żle zapala na zimnym, świece żarowe

Post autor: pawkis »

Ja miałem problem z odpaleniem porannym jak miałem uszkodzoną przeplywke tyle ze to było w 1.9 dci po wymianie wszytko wróciło do normy

ODPOWIEDZ