iparts></a>
<a href= francuskie

[ Kangoo II 1,5Dci] Jakie powinno byc napiecie na aku ?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ciahoo
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2018, 16:53
Renault: renault kangoo II
Silnik: 1,5dci

[ Kangoo II 1,5Dci] Jakie powinno byc napiecie na aku ?

Post autor: ciahoo »

angry1 Witam. Mam pytanie (problem)? a mianowicie moje Kangoo II 1,5Dci 2008r. od jakiego czaasu zauwazylem ze ma ladowanie caly czas 15,00V +/- i nieraz slysze odglos przekaznika po lewej stronie kierownicy i swiatla mrugna, przugasna i ladowanie spada do 14,00V +/- i zaraz wraca do swoich 15V. Dzisiaj wymienilem mu regulator napiecia na ori boscha ale dalej to samo :( co moze mu dolegac ?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie powinno byc napiecie na aku ?

Post autor: patrys4891 »

Coś mi się wydaje że do może być podgrzewanie płynu chłodniczego dodatkową świecą.
Czy to się dzieje tylko na w zimę i na zimnym silniku?
Obrazek

ciahoo
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2018, 16:53
Renault: renault kangoo II
Silnik: 1,5dci

Re: Jakie powinno byc napiecie na aku ?

Post autor: ciahoo »

Szczerze to nie mam pojęcia bo auto mam od września i niedawno to zaopserwowalem jak usłyszałem jak ten przekaźnik Pstryka i swiatla przygasaly ale to możliwe że od zimy po wcześniej chyba tego nie było.A dzieje się cały czas nieraz jak przejdę z30 km to spadnie troszkę ladowanie do 14,7v z 15.1v. Świece żarowe wymieniłem bo tylko jedna była dobra. A jak sprawdzić ta co mówisz? Gdzie ten podgrzewacz może być?

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jakie powinno byc napiecie na aku ?

Post autor: HFaudio »

Nie wiem czy masz świece nurkowe do podgrzewania płynu chłodniczego ale to bardzo możliwe, może też pobierać montowana w dieslach nagrzewnica kabiny która ma moc 1kW.
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

ciahoo
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2018, 16:53
Renault: renault kangoo II
Silnik: 1,5dci

Re: Jakie powinno byc napiecie na aku ?

Post autor: ciahoo »

Dzięki za odpowiedzi. Możliwe. auto pochodzi ze Szwecji. A gdzie znajdę pod maską te Świece że by się upewnić?

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Jakie powinno byc napiecie na aku ?

Post autor: $SKORPION$ »

Napięcie ładowania z alternatora 13,8 -14,4 V i tej wartości nie powinno przekracza .Jeżeli jest większe to ugotujesz akumulator jak ja 2 lata temu i naraża się wszelką elektronikę samochodową na uszkodzenie . Ja miałem 16,5 V i oprócz regulatora napięcia również uszkodzony był mostek diodowy w alternatorze.Tak ,że sama wymiana regulatora mogła nic nie dać a prawdopodobnie jeżeli masz walnięte diody to ten nowy regulator też padł
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jakie powinno byc napiecie na aku ?

Post autor: kudlaty »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.

ODPOWIEDZ