iparts></a>
<a href= francuskie

[Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Moderator: Grupa Moderatorów

kavior
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 21:59
Renault: kangoo I
Silnik: 1.4

[Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kavior »

Witam,
Moj wujek posiada Renault Kangoo 1,4 z roku 1999. Od dluzszego czasu ma problem z tylna klapa, mianowicie nie otwiera sie ona z pilota, trzeba to robic osobno z kluczyka, to samo z zamykaniem. To sie dzieje juz od ok. 2-3 lat.
Problem numer dwa, ktory nastepuje od stosunkowo niedawna (moze z pol roku) to jest tak, ze samochod mysli, ze jakies drzwi sa otwarte, bo jest ikona na zegarach plus swiatlo sie pali w srodku. Kiedys pomagalo docisniecie klapy, pozniej juz tylko otwarcie jej i zamkniecie, a teraz to chyba juz nic nie pomaga.
Samochod na pewno nie byl pukany, wszystko z tylu oryginal jest.
Gdzie moge szukac problemow?
Pozdrawiam na spolke z wujkiem,
kavior

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kudlaty »

Wydaje mi się, że oba problemy są ze sobą powiązane. Prawdopodobnie uszkodzony jest zamek w klapie, w którym jest też czujnik zamknięcia drzwi. Ale niech ktoś to jeszcze potwierdzi

kavior
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 21:59
Renault: kangoo I
Silnik: 1.4

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kavior »

Aha, czyli to może byc wina tego zamka tak? W sumie to troche dziwne, ze przerwa czasowa pomiedzy dwoma tymi problemami jest duza, prawie 2 lata, ale wtedy juz wiem, gdzie mogę zaczac moje poszukiwania. Trzeba bedzie go wyjac, obadac i przeczyscic. Czy jest jakis problem z wyjeciem tego zamka tylnej klapy? W mojej a4 b5 mam troszke wieksze rozeznanie :^)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kudlaty »

Klapa otwierana do góry czy dwuczęściowa?

kavior
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 21:59
Renault: kangoo I
Silnik: 1.4

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kavior »

Do gory.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: patrys4891 »

Z zamykaniem zamka to ja bym obstawiał siłownik, lub jego zasilanie.
Z "czuciem" zamkniętej klapy bagażnika obstawiał bym czujnik zamknięcia klapy, tylko nie wiem czy w kangurze jest wystający jakiś czujniczek, czy inaczej to jest stworzone.
Obrazek

kavior
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 21:59
Renault: kangoo I
Silnik: 1.4

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kavior »

Zeby dostac sie do silownika, to pewnie musze cala tapicerke sciagac z klapy, tak?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: patrys4891 »

Nie wiem jak to w kangurach jest, ale podejrzewam że niestety właśnie tak.
Obrazek

kavior
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 21:59
Renault: kangoo I
Silnik: 1.4

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kavior »

witam ponownie,
dopiero jakos byla ladna pogoda jak odwiedzam wujka i teraz tak.

tutaj: http://imgur.com/a/ueTEj" target="_blank sa zdjecia tego, czym steruje centralny zamek zeby otworzyc tylna klape. Zwykly silniczek 12V.

otworzylem puszke i podpialem sam silnik pod kable, i tak raz dzialalo, raz nie, glownie jak pomoglem palcem w momencie otwarcia pilotem, i myslalem, że moze silniczek juz pada.

po pewnym czasie sam silniczek ogolnie dzialal sprawnie, czy otwarcie czy zamkniecie. Po zlozeniu i podlaczeniu, ten bolec co sie wysuwa, juz mial problemy. a jak jest podlaczony pod drucik czym otwiera zamek, w ogole nie dziala.

tutaj filmik jak kable daja napiecie (przed silniczkiem):

https://youtu.be/o97Ezp_j64E" target="_blank

najlepiej przesunac na 00:20 jak lepiej ustawilem telefon. i jak widac, napiecie daje rozne, glownie nieco ponizej 10V. I teraz pytanie: problem lezy po stronie silniczka (pada) czy napiecie, które daje centralny, jest za niskie i trzeba szukac przyczyny, np. naderwanego kabla?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: patrys4891 »

Ciężko powiedzieć, bo takie mierniki mają opóźniony zapłon i ten impuls może być zbyt krótki żeby był poprawny pomiar.
Najprościej to dorwać drugi siłownik i podłączyć.
Jak dla mnie na 95% to wina siłownika.
Obrazek

kavior
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 21:59
Renault: kangoo I
Silnik: 1.4

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kavior »

Znaczy sie jak u siebie w Audi szukalem przyczyny niedziałania tylnej wycieraczki, to jak sie wpialem w przewody to mi pokazywal napiecie dobrze (12V) chociaz to nie było takie sekundowe. Będzie pogoda to sie wepne tym silniczkiem gdzies u mnie pod radio, albo w tym kangoo np pod wycieraczke. O ile mi sie zdaje to tam jest podobne podlaczenie, wiec nie będzie duzo roboty. Zobaczymy, czy silniczek wtedy będzie dzialac.
Zawsze mozna by było kupic nowy silniczek, ale on ma wyjscia na prad z przodu i nie mogę takiego znalezc. Ewentualnie wyjac i oddac do jakiegos punktu, żeby sprawdzili. A nie mam drugiego kangoo niestety żeby taki silownik dostac caly i sprawdzic

//edit: Na allegro zamiennik 40zl. Maly pieniadz, wiec kupie i sprawdze. Dzieki za odpowiedzi, jakby co to bede pisac.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: patrys4891 »

Może to być też początek uszkodzenia kabelka przy przejściu między klapą a nadwoziem.
Chyba najprościej sprawdzić, to przeciągnąć kabel on akumulatora czy jakieś inne źródło 12V i podać bezpośrednio na siłownik.
Oczywiście zmiana polaryzacji to zmiana zamknij/otwórz
Obrazek

kavior
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 21:59
Renault: kangoo I
Silnik: 1.4

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kavior »

Z radia moze pociagne. Kupno z 5 metra kabla to wydatek 10zl, zwykly dwuzylowy 1,5. Dzieki za podpowoedz.
Ps. Wycieraczka tylna i spryskiwacz dzialaja w porzadku.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: Maciek R4 »

a nie lepiej tylko ta harmonikę odwinąć i będziesz miał kabelki w miejscu gdzie pracują - są ściskane i rozciągane jak na dłoni...zobaczysz czy są urwane, czy dziwnie powyginane i sobie ew wlutujesz kawałki nowych, żeby kabelki miały kawałek zapasu przy rozciąganiu


standardowa przypadłość - w moim E we wszystkich drzwiach padło zasilanie zamków, a np. szyby działały
za duży obrazek

kavior
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2017, 21:59
Renault: kangoo I
Silnik: 1.4

Re: [Kangoo I '99] Problem z tylna klapa

Post autor: kavior »

Może być, ja akurat nie zwracalem uwagi ktoredy te kable ida. Będzie jakaś pogoda w końcu normalna to popatrze wtedy co i jak, najpierw z kablami, jak wszystko będzie ok to sie podlacze gdzies indziej tym silownikiem, a jak dalej nie będzie dzialac, to pewnie silownik do wymiany

ODPOWIEDZ