iparts></a>
<a href= francuskie

[KANGOO 1,5 dCi] zmiana oleju z syntetyka na półsyntetyk

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kostekdg

[KANGOO 1,5 dCi] zmiana oleju z syntetyka na półsyntetyk

Post autor: kostekdg »

Witam Klubowiczów
mam pytanie bo nie wiem co zrobić
moje Kangoo z przebiegiem już ponad 240 tys Km zalane mam syntetykiem (5W40), autko brało i bierze olej ale ostatnio już coraz więcej i zastanawiam się czy już nie pora zmienić na jakieś 10W40 przy następnej wymianie

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [KANGOO 1,5 dCi] zmiana oleju z syntetyka na półsyntetyk

Post autor: kudlaty »

Przede wszystkim, branie oleju nie jest normalnym objawem więc trzeba by to zrobić.

Poza tym zmiana na półsyntetyk nic Ci nie da. Bo rozumiem, że zmienić chcesz po to żeby mniej ciekło? Nie to na pewno nie zmieni częstotliwości wycieku, jedyna różnica to będziesz płacił mniej za olej :P

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [KANGOO 1,5 dCi] zmiana oleju z syntetyka na półsyntetyk

Post autor: Spiker »

Kudłaty, głupoty piszesz... To że silnik po pewnym czasie zaczyna brać olej jest normalne(pod warunkiem ze nie jest to olej gubiony przez turbo) jeśli nie jest to litr oleju na 500 km i auto nagle nie pali wiecej albo nie kopci na niebiesko z wydechu. Zmień na 10W40 bo przy takim przebiegu to juz śmiało. Po co od razu robić remont silnika jeśli auto wypije troszkę oleju poza tym jak chcemy być tak poprawni to każdy ma w książce serwisowej od producenta napisane przy jakim przebiegu jaki olej stosować

kostekdg

Re: [KANGOO 1,5 dCi] zmiana oleju z syntetyka na półsyntetyk

Post autor: kostekdg »

dzieki chłopaki za wypowiedzi
z silnikiem jest jak narazie wszystko OK jezdzi przyspiesza jak zawsze a spalanie nie zmieniło się kopcić na niebiesko nie kopci, zdaża mu sie na czarno jak wcisne pedał gazu w podłogę, a wycieku żadnego z silnika suchutki jak to się mówi
gadałem ze znajomym mechanikiem i tez potwierdził ze można już pomału wymienić na półsyntetyk

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [KANGOO 1,5 dCi] zmiana oleju z syntetyka na półsyntetyk

Post autor: kudlaty »

Spiker pisze:Kudłaty, głupoty piszesz... To że silnik po pewnym czasie zaczyna brać olej jest normalne(pod warunkiem ze nie jest to olej gubiony przez turbo)
No właśnie o takie branie mi chodzi, źle się wyraziłem ;) Chodziło mi o to, że jeżeli jest wyciek to zmiana oleju na półsyntetyk na pewno nie pomoże ;)

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [KANGOO 1,5 dCi] zmiana oleju z syntetyka na półsyntetyk

Post autor: Spiker »

a to też sorry źle zrozumiałem pijaki

ODPOWIEDZ