iparts></a>
<a href= francuskie

[Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Moderator: Grupa Moderatorów

kamreg

[Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Witam. Problem się przewija,ale nie znalazłem nigdzie wystarczającej odpowiedzi. Moje autko renault kangoo 1.4 benz +lpg. 2002 rok. Jak jest zimny,tj po odpaleniu falują obroty na benzynie. Na gazie chodzi równo. Jak się rozgrzeje trochę to na benzynie obroty już nie falują. Wymieniłem czujnik położenia wału korbowego, silnik krokowy, potencjometr przepustnicy, uszczelnienie pod kolektorem ssącym sprawdzone, wyczyszczona przepustnica, nowe kable, pompa paliwa wymieniona.
Dodam, że na benzynie auto nie ciągnie tak dobrze jak na gazie. Słychać też syk przy korku od wlewu paliwa (chyba sie podciśnienie wytwarza). Może jest gdzieś odpowietrznik?Naciąłem rowki w korku żeby dochodziło powietrze do zbiornika.
Mam zamówiony czujnik temperatury powietrza zasysanego, żeby go wymienić ale nie jestem pewien czy to do końca to. Już kończą mi się pomysły. Na komputerze brak błędów.
pomóżcie
Ostatnio zmieniony piątek, 21 czerwca 2013, 10:56 przez kamreg, łącznie zmieniany 1 raz.

kameto

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kameto »

Hmm, w zielonym kangaczu winne okazały się luzy/za duże szczeliny na zaworach. Da się to ogarnąć samemu we 2-3 godzinki. potrzebować będziesz szczelinomierz. Szukanie tej usterki zabrało mi z pół roku, więc daj znać jak poszło :)
Pozdrawiam!

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

jutro wymienie sonde lambde.udalo mi sie dostac za 200 zl nowy oryginal. wiec dam znac.jak bedzie nie to to zabiore sie za zawory i napisze jak poszlo

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Wymieniłem wczoraj sonde i czujnik temperatury powietrza zasysanego. Ciągle to samo.Rano piłowałem go żeby odpalił.W weekend zabiorę sie za zawory i dam znać

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: Spiker »

a zmieniałeś takie pierdoły jak filtr paliwa? Auto jakoś szarpie albo dziwnie sie zachowuje przy dużym obciążeniu silnika w trakcie jazdy - szarpie, przerywa, dławienie, dziwne cykanie (gaz w podłodze)?

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

filtr paliwa nawet kupiłem,ale się okazało ze w tej wersji nie ma gdzie go włożyć;)przy pompie jest tylko takie sitko.no auto na benzynie słabo ciągnie w granicach 2-2.5tys obrotów.wszystkie inne filtry łącznie z tymi od gazu powymieniane.dzisiaj rano odpaliłem-trzeba było go pomęczyć i po odpaleniu jak jeszcze zimny i na benzynie to jak mu gazu daje to się dławił mocno. Pompę niedawno wymieniłem całą,bo stara miała obudowę połamaną. Udało mi się dostać używkę w dobrym stanie razem z pływakiem i obudową. Dziwnego cykania nie zauważyłem,szarpania też nie - za wyjątkiem tego jak zimny. Czasem jakieś stuki są-wydaję mi się, że to zbiornik paliwa pracuje,podciśnienie się wytwarza i się pewnie kurczy.

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: Spiker »

ty masz coś z tą pompą którą kupiłeś nie tak...

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

No już też się nad tym zastanawiam nad tą pompą.Dzisiaj nie odpalił w ogóle.Mechanik mi powiedział,że to nie zawory bo by na ciepłym gorzej chodził. Spróbuję wymienić pompę, sam wkład oczywiście. Ewentualnie może mi się uda jakoś ciśnienie sprawdzić najpierw i dam znać jak poszło. Bo już pomysłów i pieniędzy brak;(

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Wymieniłem pompe.Samochód w piątek ładnie odpalił i ładnie na benzynie jeździł.Myśle ze tak samo jak na gazie czyli normalnie,wiec wydatek nie poszedł w błoto. Ale wczoraj znowu rano nie odpalił. I stoi znów. Zaworów nie ruszałem bo mi mechanik powiedział, że by na ciepłym chodził gorzej jakby to było to?
Macie jakieś pomysły? Słyszałem że na plaku można próbować odpalać.Ale co to daje?diagnoze?że paliwa nie dostaje?

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Dzisiaj napryskałem mu plaku do ryja i odpalil od strzała.plak sie wypalil i zgasł, ale po dwóch trzech takich razach odpalił i już chodzi. pytanie tylko co trzeba naprawić żebym z plakiem nie musiał jeździć ciągle?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kudlaty »

Nie dostaje paliwa, skoro wymieniłeś pompę to albo zawory zwrotne nie trzymają paliwa albo gdzieś się zapowietrza układ

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: Martinez »

Skoro auto ma instalację kuchenkową to stawiam na zapieczone wtryski. Pierwszy sposób to zalej bak do pełna i wlej STP do czyszczenia wtrysków /BENZYNA/. Zdaje się, że to ten niebieski STP /"mocniejszy"/. Jak nie pomoże to wymiana wtryskiwaczy. Sprawdź jakie masz. Mi została cała listwa po Clio II 1,4. Miałem wymieniać ale pomogło wlanie STP.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

Ostatnio wlałem jakiś taki środek -nazwy nie pamiętam ale był tam niby do czyszczenia wtryskiwaczy. Nic to nie dało. Odstawiłem znowu do mechanika,ten podpiął znowu pod kompa i nic znowu nie znalazł. Na szczęście nic nie zapłaciłem. Powiedział mi, żeby rano spróbować odpalić i dał taki palniczek, jakby nie odpalił żeby podgrzać sterownik i jak odpali tzn że to jest to. Okazało się też że dwie świece były walnięte i miały przebicie. A świece były nowe-wszystkie wymienione może miesiąc temu niecały. Teraz mam pytanie-czy możliwe że się świece tak szybko zepsuły z jakiegoś powodu? Może coś innego spowodowało taki stan? Jakieś 2miesiące temu mechanik wymienił mi jeden upalony przewód. To ja zaraz po tym wymieniłem wszystkie. Ale może coś innego powoduje takie psucie świec i być może przewodu?Może cewki zapłonowe?
Jutro będe wiedział jak rano spróbuje odpalić. W razie czego podgrzeje sterownik.
Wtedy będe myślał o wtryskiwaczach jak to nic nie da

kamreg

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: kamreg »

kudlaty jak sprawdzić i gdzie szukać tych zaworów zwrotnych... ewentualnego zapowietrzenia układu?

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Kangoo 02r. 1.4benz+lpg] falujące obroty

Post autor: Spiker »

przed odpalenie włącz zapłon na 2-3 sekundy cofnij kluczyk i zrób tak z 10 razy dla pewności i wtedy postaraj sie odpalić, jeśli odpali ze strzału to paliwo sie cofa. Cały czas mnie męczy ten filtr paliwa....

ODPOWIEDZ