iparts></a>
<a href= francuskie

[megane classic] Zmiana tylnej belki

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
jack1104
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:02
Renault: megane classic
Silnik: 1600
Lokalizacja: Tarnobrzeg

[megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: jack1104 »

Witam
Drażni mnie wąski rozstaw tylnych kół w moim classicu. Scenic ma rozstaw prawie 3 cm większy. Czy montował ktoś belke do classica od scenica? Wygląd na pewno by się poprawił. Drązki od scenica mają troche mniejszą średnicę i boję się czy nie będzie zbyt miękko. Dodatkowo tylne tarcze to też jakiś atut.

Awatar użytkownika
pelson91
skoczek
skoczek
Posty: 1089
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 10:16
Renault: Rover 75
Silnik: 2.0 CDT
Lokalizacja: Nadarzyn/Warszawa
Kontakt:

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: pelson91 »

jak chcesz mieć koła szerzej to zainwestuj w dystanse, a nie z belką będziesz kombinował
Było: Renault Megane HB 1,6e 1996r. -> KLIK
Był: Rover 420 SDi 1996r. -> KLIK
Jest: Rover 75 2,0 CDT 2000r. -> KLIK

Awatar użytkownika
jack1104
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:02
Renault: megane classic
Silnik: 1600
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: jack1104 »

Myślałem również i o dystansach, ale zakup przyzwoitych z duraluminium to ok. 100zł + 4 śruby do alu + 4 śruby do stalowych i robi się ok 200zł. A bębny na tylnej osi jak były tak dalej siedzą na miejscu. Myślałem o zakupie używanej od scenica i sprzedaży swojej (na rzut oka w bdb stanie). Myślę że całkowity koszt byłby porównywalny z opcją dystansów, ale końcowy efekt ciekawszy. Tylko czy nie byłoby za miękko driver .

Awatar użytkownika
brejq
Oklejony
Oklejony
Posty: 423
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:59
Renault: Clio 2
Silnik: 2.0 16v
Lokalizacja: Łódź

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: brejq »

Mnie się wydaje, że jak już to od scenika będzie twardsza bo to cięższe auto. A megane kombi nie miało przypadkiem z tyłu tarcz?
Było: Łada Oka 0.7l; Renault Clio 2 ph1 1.2 8v; Renault Megane Coupe 2.0 8v
Jest: Clio 2 ph1 2.0 16v oraz Clio 2 ph1 1.4 8v

Obrazek

Awatar użytkownika
jack1104
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:02
Renault: megane classic
Silnik: 1600
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: jack1104 »

Kombi miało na tylnej osi tarcze przy silniku 1,8, ale rozstaw kół taki sam jak w classicu więc wiele by mi to nie zmieniło. Co do scenica to podejrzewałem, że będzie twardsza, ale po sprawdzeniu okazało się że drążki w nim mają mniejszą średnicę niż w classicu.
Pytam o tą belkę bo z doświadczenia po poprzednim aucie wiem, że często w praktyce rzecz ma się inaczej niż na papierze.
Może mimo mniejszej średnicy drążek w scenicu jest z innego materiału i będzie twardszy.
Nie wiem

Awatar użytkownika
jack1104
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:02
Renault: megane classic
Silnik: 1600
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: jack1104 »

Może ma ktoś inny patent na usztywnienie tylnego zawieszenia.
Padnie hasło twardsze amorki, ale czy to faktycznie dużo pomoże?
Obecnie amorki mam prawie nowe gazowe marki nie pamiętam i na przeglądzie wyszły wzorowo.

Awatar użytkownika
brejq
Oklejony
Oklejony
Posty: 423
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:59
Renault: Clio 2
Silnik: 2.0 16v
Lokalizacja: Łódź

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: brejq »

Nie masz za bardzo innych opcji w meganie 1. Miałem w meganie amorki gazowe opt i było to twarde cholerstwo, ale już dawno ich nie robią
Było: Łada Oka 0.7l; Renault Clio 2 ph1 1.2 8v; Renault Megane Coupe 2.0 8v
Jest: Clio 2 ph1 2.0 16v oraz Clio 2 ph1 1.4 8v

Obrazek

Awatar użytkownika
jack1104
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:02
Renault: megane classic
Silnik: 1600
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: jack1104 »

Sprawdziłem i mam gazowe firmy kayaba więc nie jest to jakieś tam no name.
A gdybym podniósł tył o 2-3 cm może amorki zaczną lepiej pracowac?

Awatar użytkownika
brejq
Oklejony
Oklejony
Posty: 423
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:59
Renault: Clio 2
Silnik: 2.0 16v
Lokalizacja: Łódź

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: brejq »

A obniżałeś belkę? Jak masz obniżone to możliwe ze tak, jak nie to raczej sensu nie ma - chyba ze chcesz troche wyzej na wypadek sniegów
Było: Łada Oka 0.7l; Renault Clio 2 ph1 1.2 8v; Renault Megane Coupe 2.0 8v
Jest: Clio 2 ph1 2.0 16v oraz Clio 2 ph1 1.4 8v

Obrazek

Awatar użytkownika
jack1104
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:02
Renault: megane classic
Silnik: 1600
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: jack1104 »

Nic nie obniżałem, a co do wysokości to chciałbym aby tył został jak jest teraz, tylko żeby był twardszy. Problem z tym, że gdy siądzie 2 przeciętne osoby to tylne koła się chowają :( .
Może problemem są 10-letnie drążki. Może straciły sporo na swojej sprężystości względem oryginału. Tylko, że koła są prosto nie tak jak w zużytych belkach PSA.

rasti

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: rasti »

Witam , ja mam taki problem.

Zakupiłem niedawno Megane Clasic 1.6 z 97r. Od razu widoczy był bardzo niski tył,Koła schowane w nadkolach tak do krawędzi opony ,sadziłem że naprawa nie będzie droga i bezproblemowa. Jednak po wjechaniu na kanał okazało sie że na tylnej belce sa cztery drążki, a do dwóch dolnych przyspawana duza śruba ,po bokach tych drążków poprzedni właściciel dodatkowo jeszcze dospawał jakieś nakretki tak że te drązki skrętne sa przyspawana na amen. Teraz pytanie, znajomy ma beleke w przyzwoitym stanie i kompletną tez od Megen i nie chce duzo, ale czy ta belka będzie pasowała do mojego Clasica , ja mam ABS a nie wiem jaką belke on mi przekaże. Stąd obawy czy szukać innej belki czy wymienić na ta od niego nawet jak była by inna ale tez od Megan.

_arson

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: _arson »

rasti, każda belka z megane będzie pasowała do megane, jednak nie każda będzie zachowywała się tak samo. Sprawdź jaki typ masz - dwu- czy czterodrążkową oraz porównaj kolory pasków na drążkach. Paski na drążkach oznaczają przeznaczenie belki a co za tym idzie jej sztywność. Zwracaj na to uwagę bo możesz mieć problem, np. za miękki tył jeżeli kupisz z HB. Spójrz także na stan gniazd drążków po bokach belki (zakryte plastikowymi kapturkami), jeżeli będzie tam dużo rdzy to jest duże prawdopodobieństwo że nie wyciągniesz drążka, a co za tym idzie nie wyregulujesz wysokości tyłu.

jack1104, podniesienie belki na pewno wpłynie na żywotność amortyzatora, na sztywność niekoniecznie. Również miałem problem z miękkim zawieszeniem i rozwiązałem go kupując amortyzatory gazowe GH (86zł sztuka na all...o).

rasti

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: rasti »

Panowie. Obecna belka jest trapezowa z czterema drążkami, hamulce tarczowe z abs-em.Ta którą mam dostać nie widziałem na oczy więc nie wiem czy bedzie cztero czy dwu drązkowa.Dodatkowo ktos stwierdził że skoro mam abs to belka musi też być tak sama inaczej bedzie kicha ,nie podłącze czujników i z przegladu nici.Ale z kolei jeden mechanik stwierdził że belka czy bedzie dwu czy cztero czy trapezowa czy rurowa to nie ma znaczenie ,czujniki abs sa montowane na piastach ,wiec wystarczy do tej nowej belki przełożyć ze starej piasty z czujnikami i bedzie ok, Czy to da sie zrobic tak jak twierdzi ten drugi mechanik.

_arson

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: _arson »

Tak, wystarczy przełożyć piasty, jedyny element na belce który ma jakiś związek z absem to plastikowe uchwyty na przewody które są wymienialne (w aso około 7 zł sztuka).

rasti

Re: [megane classic] Zmiana tylnej belki

Post autor: rasti »

Bardzo dziękuje za te informacje, dziś odbieram belke i działam.O wynikach tej wymiany postaram sie napisać.

Tym czasem pozdrawiam .

ODPOWIEDZ