iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
GraVeR

[Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: GraVeR »

Potrzebuje pomocy i to naglej :(

Rozwalil mi sie przegub na półosi z przodu.
Pojechałem do warsztatu i trzeba znalesc polos prawa z przegubem (tym na srodku), poniewaz caly sie rozwalil i rzuca auto w czasie jazdy. Czy taki przegub mozna zregenerowac? Jezeli tak, to gdzie w trojmiescie?

Przy okazji wymiany szworzni, okazalo sie ze niby mam podwozie z ph II ( a moje auto jest z 11.2003 ), bo sworznie byly na prase a nie na nity, czy sruby/

Czy ktos z Was orietuje sie moze, jaka dokladnie mam szukac półoś, czy z innych modeli pasują i czy to moze byc prawda ze mam podwozie z ph II w tym roczniku, czy poprostu mechanik tak powiedzial.

Bardzo zalezy mi na czasie, dziekuje

GraVeR

Re: [Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: GraVeR »

półoś 600zł?? a jakis zamiennik, albo uzywke?
I jezeli tylko przegub ten srodkowy jest walniety, to trzeba polos kupowac??

GraVeR

Re: [Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: GraVeR »

ale przegub 77zl? bo juz nie rozumiem tyych cyfr? :> i dlaczego mechanik zauwazyl z ph II podwozie?

A jakis namiar gdzie moge kupic sam przegub?

BeXa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 14:57
Renault: Megane
Silnik: K7M 702 1598 ccm
Lokalizacja: Pruszków

Re: [Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: BeXa »

GraVeR sorry, że się wtrącę, ale czy ty nie mówisz przypadkiem o łożysku podporowym na półosi?
Obrazek

GraVeR

Re: [Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: GraVeR »

Bexa nie mam pojecia, wytlumacze. Mianowicie mechanik sprowdzil mnie w kanal i pokazal, w czasie krecenia kolem ze cos jakby lata i grzechocze. przegub przy kole lewym i prawym sa ok, ale na tej osi, na srodku znajduje sie cos, co jest osloniete jak przegub i wyszlo z tej oslony. Mialem wrazenie ze wyglada to jak spirala.

GraVeR

Re: [Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: GraVeR »

uio a czy mozesz mnie nakierowac gdzie moge kupic ten przegub wew?

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: Martinez »

Dokładnie, jest tam taki sam problem miał kumpel jak odstawiałem do niego lagunę na remont zawieszenia. Kopał przy scenicu i powiedział, że rozleciał mu się ten środkowy przegub. Tylko tam to było na lewej półosi /po stronie kierowcy/ Nie wiem tylko jaka to była wersja silnikowa.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

GraVeR

Re: [Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: GraVeR »

a mi powiedzial mechanik ze nie da rady polaczyc przegubu wew, bo nie ma prasowalnicy :(


Szybkie pytanie, czy z Megane II 1.4 16V 2004, bedzie pasowala polos do mojego???

GraVeR

Re: [Megane II 2003 1.6 16V] Półoś z przegubem

Post autor: GraVeR »

to jakbym kupił sam przegub wewnętrzny, to jak mechanik ma go włożyć w połośkę, skoro nie wie to ja mu przekaże...

ODPOWIEDZ