iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na amen

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
madik

[Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na amen

Post autor: madik »

Witam,
Jestem na forum nowa - od miesiąca mam megankę 1,6 moja melania do tej pory nie sprawiała kłopotów ale były problemy z odpalaniem po nocy za 1 razem, za drugim ok - fachowiec powiedział, że to kwestia cofającego się paliwa i albo do wymiany pompa paliwa albo dodatkowy zaworek zwrotny albo niech się pani przyzwyczai bo one tak mają. Ale dzisiaj totalna tragedia - wpierw na jałowym zaczęły spadać obroty, zgasła, dopaliłam ponownie i ok ale potem na jałowym utrzymywała obroty 3 tyś po czym obroty spadły i zgasła tak jak stała (w sumie po przejechaniu ok 20 km). Nie dawała się ponownie odpalić i pokazał się komunikat, który z nerwów chyba źle zapisałam landenkrass defekt ale szybko zniknął potem już tylko że olej ok. mechanik, który do mnie przyjechał nie odczytał żadnych błędów więc nie wiemy co padło. Melania stoi w warsztacie i nie wiadomo co dalej. Ludki drogie pomóżcie może wiecie jak do niej podejść i co to może być- znim wymienią mi pół samochodu.
będę bardzo wdzięczna na pomoc

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na am

Post autor: Martinez »

Strzelam..podobne objawy miał mój kuzyn w MII 1,6. Padło mu koło zmiennych faz rozrządu i jakiś czujnik. Niestety naprawa nie była tania, bo przy okazji naprawy trzeba było wymienić rozrząd.
Tak jak pisze Uio, zabierz auto do jakiegoś speca od Renault z komputerem diagnostycznym.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Re: [Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na am

Post autor: cyklista »

;) tak jak pisze Martinez jest do roboty rozrząd i ;) kąt zapłonu się zmienia jak silnik pracuje :/ po pasek / łańcuszek się przesuwa na kołach
lub może być czujnik położenia wału który przekazuje impuls na
:( zrób tak jak koledzy piszą jak masz innego mechanika ;) nie daj się oskubać
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Re: [Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na am

Post autor: Kokos »

pitolicie panowie, koło zmiennych faz bardzo hałasuje, koleżanka nic o tym nie pisze. ja obstawiałbym jeden z czujników - położenia wału, albo położenia czegoś tam, niestety nie pamiętam czego. Chyba, że hałasuje to koło, ale koło jak padnie to nie chce za bardzo zapalić. Ale jak zapali to chodzi
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

crumper

Re: [Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na am

Post autor: crumper »

u mnie było podobnie.... nie palila od kopa.. a czasami odmawiała poszłuszenstwa przez dłuższą chwilę.
Wystarczyło przeczyścic czujnik położenia wału.. i teraz chodzi jak trza :)

madik

Re: [Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na am

Post autor: madik »

Witam,
dziekuję za Wasze podpowiedzi :) Warsztat zmieniłam i u zaprzyjaźnionego mechanika co prawda nie specjalisty od meganek zrobiono(melaniawreszcie pokazała błąd polegający na "wypadaniu zapłonu" i do tego sondę lambda): wymiana czujnika obrotów wału korbowego, świece przy okazji również aku i obecnie jest tak : jeździ ok nawet super ale humor psuje mi nadal problem z zapalaniem melanii - po nocy lub dłuższym postoju wkładam kartę , naciskam start i nie może utrzymać obrotów i tutaj dwie możliwości albo gaśnie więc ponownie karta start i już nie ma żadnego problemu albo przy kłopotach z obrotami przy pierwszym odpaleniu dodanie lekko gazu pomaga. Tyko każde z tych rozwiązań mnie wkurza a melania nie pokazuje żadnego błędu. czy mam przeczyścić ten czujnik o którym piszecie?
Jeszcze jedno pytanie prosze o wyrozumiałość:) po ruszeniu jeszcze na 1 biegu czuje jednorazowy przeskok pod pedałem gazu czy to jest normalne?
Może coś mi jeszcze możecie podpowiedzieć lub znacie kogoś w wawce lub okolicach kierunek na pruszków kto zna te autka? nie chciałabym się jej pozbyć bo jest naprawdę fajowa.
Jeszcze raz dzięki

madik

Re: [Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na am

Post autor: madik »

Witam,
przepustnica czysta. poczytałam trochę na forach różnych i na naszym też i wyszło mi, że powinnam zainteresować się kzfr, czujnikiem temperatury silnika oraz czujnikiem położenia wału. Co Wy na to i czy możecie mi zaproponować w jakiej kolejności to robić od czego zacząć czy uszkodzenia tych elementów nie powodują pokazywanie błędów ?

crumper

Re: [Megane II 1,6] potrzebuje pomocy- melania zgasła na am

Post autor: crumper »

moja meggi kiedys jak nie paliła od kopa ... czasami 4 raqzy trzeba było próbowac.

wystarczyło wyczyscic czujnik polożenia wału. problem zniknął:)

ODPOWIEDZ