iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1.9 DTI] Wyciek płynu - wymiana pompy bez rozrządu ?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Looozak

[Megane 1.9 DTI] Wyciek płynu - wymiana pompy bez rozrządu ?

Post autor: Looozak »

Witam. Mam poważny wyciek płynu chłodniczego. Nie wiem dokładnie z którego miejsca gdyż nic nie widać. Od spodu zaobserwowałem, że spływa on po misce olejowej. Podejrzewam, że to coś od pompy. I tutaj pojawia się moje pytanie... Zauważyłem w internecie że w 1.9 DTI pompę ciągnie pasek rozrządu, a u mnie wygląda to tak jakby była napędzana z normalnego paska (od alternatora itp). Jest to możliwe czy po prostu pomyliłem pompę z czymś innym ? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam ! :)

Looozak

Re: [Megane 1.9 DTI] Wyciek płynu - wymiana pompy bez rozrzą

Post autor: Looozak »

Hmm ... Wycieka jednak prawdopodobnie z rurki tej która dochodzi do pompy a z drugiej strony jest przymocowana do węża z wodą. Aczkolwiek nie wiem jak ona jest zamontowana a żeby się do niej dostać musiałbym chyba pół silnika rozebrać... Chyba czeka mnie wizyta u mechanika.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Megane 1.9 DTI] Wyciek płynu - wymiana pompy bez rozrzą

Post autor: Maciek R4 »

pompę masz jak Uio napisał na pasku akcesoriów...żeby się do niej dostać jest trochę roboty, ale nie jest to niewykonalne :)

wymontowujesz:
- osłonę i łapę zawieszenia (pod maską na nadkolu)
- przednie prawe koło
- nadkole przedniego prawego koła
- pasek akcesoriów
- koło pasowe wału korbowego
- koło pasowe pompy wody
- obudowę plastikową pompy wtryskowej (paska rozrządu i rolki pompy)
- alternator luzujesz i odchylasz na max w stronę przodu auta
- odkręcasz pompę i wyciągasz (w książce mam, że do góry trzeba)

mam co prawda jedno "ALE" - pokaż fotkę miejsca gdzie cieknie, bo jakoś rurki na pompie wody nie widzę, ani u siebie w aucie, ani w książce, ani na pompach...
za duży obrazek

Looozak

Re: [Megane 1.9 DTI] Wyciek płynu - wymiana pompy bez rozrzą

Post autor: Looozak »

Jutro zrobię fotkę i wrzucę. Rurka hmmm.. Jak wychodzi wąż z chłodnicy chyba w prawej części auta jest taki jakby trójnik co jedna część idzie do zbiornika z płynem, druga chyba do silnika a trzecia właśnie do pompy, to ta trzecia część w pewnym momencie nachodzi na plastikową rurkę do której ciężko jest się dostać a prawdopodobnie w niej jest wyciek bo jak sciskam wąż to słychać tam dalej bulgotanie na tej rurce i jak się ją docisnie to przechodzi :)

ODPOWIEDZ