iparts></a>
<a href= francuskie

[MEGANE 97r.] Problem z obrotami-nie równa praca silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
krisrem
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2011, 19:51
Renault: Megane
Silnik: 1.6e

[MEGANE 97r.] Problem z obrotami-nie równa praca silnika

Post autor: krisrem »

Witam. Mam problem z pływającymi obrotami w meguli 1.6 90km. Mechanior robił mi wymianę paska rozrządu, świec i filtra paliwa miesiąc temu. Po tygodniu zauwarzyłem, że na luzie zaczęły lekko pływać obroty. Na początku zauważyłem to przy ciepłym silniku, ale ostatnio dzieje się to nawet przy zimnym. Zwykle przed wizytą u mechanika obroty oscylowały przy 750-800, teraz to szaleją między 900 a 600 non stop. Podnoszą się do 850 i nagle spadają do 600 650 i wracają spowrotem na chwilę do 750-800, po czym po sekundzie znowu idą do 850 - 900 i spadają. Dodam że nie ma to większego znaczenia czy silnik jest cieply czy zimny. Klime jak włącze to obroty podnoszą się o około 150 obrotów ale ciągle się bujają. co to może być czy np. żle założony pasek rozrządu, przestawiony minimalnie?
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 listopada 2011, 21:42 przez Snake, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Używamy nawiasów kwadratowych -tak na przyszłość :)

krisrem
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 28 marca 2011, 19:51
Renault: Megane
Silnik: 1.6e

Re: [MEGANE 97r.] Problem z obrotami

Post autor: krisrem »

Problem częściowo rozwiązany i prosty :) , na jednej ze świec wystąpił nagar i to jest lepsza rzecz, bo po wyczyszczeniu świecy silniczek pracuje idealnie, zastanawia mnie skąd on się wziął. Zobaczę za kilka dni czy znowu się pokaże, oleju nie bierze, kopcić też nie kopci.

Awatar użytkownika
Aniolekdami
Weteran
Weteran
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 19:51
Renault: Megane Classic
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Kutno

[Megane 97r] nierówna praca silnika

Post autor: Aniolekdami »

A więc ... na postoju obroty skaczą i są bardzo niskie, około 500 obrotów. Podczas jazdy gdy nacisne sprzęgło zdarza się że samochód nawet zgaśnie. Nie jest to wina linki ( podciągnąłem na max a i tak nic to nie dało). W sklepie usłyszałem że to wina silnika krokowego. Mam go wymienić lub przeczyścić. Czy to może być tego przyczyną ?

Aniołku poszukaj najpierw istniejących tematów bo takie akcje były przerabiane już nie raz. Podłącz się pod istniejący temat zamiast zakładać nowy i dublować problemy. Snake

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [MEGANE 97r.] Problem z obrotami-nie równa praca silnika

Post autor: Snake »

Miałem podobnie, okazała się cewka upalona. Sprawdź więc świece, kable wn i cewki.
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Kazek

Re: [MEGANE 97r.] Problem z obrotami-nie równa praca silnika

Post autor: Kazek »

Witam. Mam podobny problem co poprzednicy i po przeczytaniu postów już wiem że to cewka. Szukałem w internecie w sklepach i na allegro, ale nigdzie nie mogę znaleźć producenta danej cewki. Wyczytałem że bardzo dobre są cewki marki "Beru" sęk w tym że nigdzie nie mogę znaleźć czy to na pewno te których szukam. Mógłby ktoś podać link do sklepu albo na aukcje gdzie dostanę takie cewki, ewentualnie jeśli ktoś orientuje się jaka inna marka jest dobra to byłbym wdzięczny za nazwę tej marki, linka do strony, czy od razu do konkretnego przedmiotu.
Dziękuje za pomoc.

Dodam, że chodzi o Renault Megane Coach 96r. 1.6 8V 90KM

Kazek

Re: [MEGANE 97r.] Problem z obrotami-nie równa praca silnika

Post autor: Kazek »

Wygląda to tak
Obrazek

ODPOWIEDZ