iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I PHI]Oświetlenie w samochodzie zwariowało...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[Megane I PHI]Oświetlenie w samochodzie zwariowało...

Post autor: blaszczu »

Witam serdecznie ;)

Mam nadzieję, że mi pomożecie - nie wiedziałem nawet jak nazwać temat...

Ok, let`s start. Przed wczoraj chce zgasić samochód, miałem naciśniętą nogę na hamulcu - przekręcam kluczyk a silnik dalej pracuje. Puszczam nogę z hamulca silnik normalnie gaśnie. Nie dzieje się tak gdy gaszę silnik nie trzymając wciśniętego hamulca - wtedy wszystko jest ok. To jest pierwszy objaw...

Drugi...odpalam silnik, nie włączam świateł, naciskam pedał hamulca i w momencie gdy trzymam nogę na pedale hamulca zapala się podświetlenie, puszczam - gaśnie. I tak naciskając pedał pulsacyjnie robię z auta dyskotekę. Ale nie tylko oświetlenie w środku tak pracuje - ringi w Angelach oraz światła tylne tak samo...

Trzeci objaw - non stop pali się światło stopu. Naciskam hamulec i nic - nie mogę wyjechać na ulicę bo jak ktoś we mnie "przybombi" to wina będzie oczywiście moja...

Doradźcie co to może być - jakieś zwarcie?

Mam nadzieję, że w miarę czytelnie to opisałem. Mam nadzieję, że coś doradzicie :)
Pzdr
Ostatnio zmieniony sobota, 23 października 2010, 23:46 przez blaszczu, łącznie zmieniany 1 raz.

yari

Post autor: yari »

blaszczu pisze:jakieś zwarcie?
napewno :|
blaszczu pisze:Mam nadzieję, że coś doradzicie
powinienes odwiedzic elektryka, co ma kawalek miernika ;)

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

Problem rozwiązany

- jedna masa przykrecona do lakieru
- brudne styki w kostce (lewa lampa tył)
- źle podlaczone styki w kostce (lewa lampa tył)
- założona żarówka jedno żarnikowa do stopu (prawa lampa tył)

Ech "fachowcy" :P Problem rozwiązałem z kolegą - trochę to zajęło bo prawie 4 h dojście do tego wszystkiego ale daliśmy radę :D

globi666

Post autor: globi666 »

własnie chcialem napisac ci o tej masie bo mialem ten sam problem tylko mi jeszce predkoscimierz wariowal jak stalem to pokazywal ze jade np 180 tak latal po calej skali i choinka z kontrolek tez byla a tylko wyczyscilem styk i wszycho oki aha i pompa paliwa raz dzialala a raz nie :)

ODPOWIEDZ