iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1.4 16V 2000] wyjmowanie skrzyni biegow a silnik

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
stoner

[Megane 1.4 16V 2000] wyjmowanie skrzyni biegow a silnik

Post autor: stoner »

Witam,
chciałam się dowiedzieć, czy w Renault Megane 1.4 16V z 2000r. żeby wyjąć skrzynię biegów (chyba w celu wymiany sprzęgła) trzeba wyjmować cały silnik?

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

CO ty zeby sprzeglo wymienic to tylko skrzynie sie wyjmuje a nie silnik :D
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

stoner

Post autor: stoner »

No dla mnie to czarna magia. Pytanie zadał mój tata. W książce przy wymianie skrzynki przekładniowej jest napisane: "samochody z silnikami 1,4 i 1,6dm3 - wymontować zespół napędowy". To nie znaczy, żeby wymontować silnik? Proszę się nie śmiać, jestem blondynką :)
PS Znalazłam info, przy jakiejś megance, że wymonowuje się samą skrzynię biegów, ale tata mi powiedział, że jemu chodzi o ten konkretny model, bo w starych megankach to się jakoś inaczej robi czy coś.

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

powiem ci ze jesli by mieli wyjmowac silnik to by wzieli o wiele wiecej za wymiane sprzegla

mniej jest roboty zeby skrzynie zdemontowac niz silnik :)

ale jak chcesz to poczekaj jeszcze do wieczora to napewno ktos tu sie jeszcze wypowie :)
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

stoner

Post autor: stoner »

Domyślam się, że roboty jest duuuuużo mniej. Dlatego właśnie tata do mnie zadzwonił, żebym się jakichś "speców z internetu" popytała, bo mieli zacząć wymieniać, stanęli z kuplem nad samochodem i zaczęli kombinować jak by tu robić, żeby się nie narobić. :)

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Zapewne wskazane jest miec cos,na czym silnik powiesisz jak odkreci sie mocowania silnika, tak samo cos do jego podniesienia -gdyby zaszla potrzeba. Przy rozpinaniu skrzyni I silnika moze zajsc bowiem potrzeba by silnik podniesc nieco wyzej lub opuscic-ale wyjmowac go raczej nie trzeba.

ODPOWIEDZ