iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I PHI]Czuć benzynę w nawiewie

Moderator: Grupa Moderatorów

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[Megane I PHI]Czuć benzynę w nawiewie

Post autor: blaszczu »

Witam serdecznie!

Mam problem - gdy włączam nawiew to strasznie czuć benzynę tak, że nie da się praktycznie włączyć ogrzewania czy chłodzenia bo jest straszny smród :( O co chodzi? Coś jest nie tak?

Mam nadzieję, że to wina filtrów - jeśli tak to którego?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Osman82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 22:35
Renault: Megane i Laguna
Silnik: 1.4 16V 1.8 8V
Lokalizacja: Kowalewo Pom.

Post autor: Osman82 »

A może to złącze elastyczne układu wydechowego, które łączy go z kolektorem, dostało to nieszczelności.Czuć będzie paliwo w środku samochodu, bo spaliny przedostają się do komory silnika i tam są łapane przez nawiew i do środka samochodu Tylko że tej nieszczelności towarzyszy głośniejsza praca samochodu, no ale może warto sprawdzić.

lub

Nieszczelność przewodu paliwowego w miejscu w którym wchodzi on w silnik.
Jeśli obawiasz się, że nikt nie dba o to, czy jeszcze żyjesz, przestań płacić rachunki za prąd. roll

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

Osman82 pisze:Nieszczelność przewodu paliwowego w miejscu w którym wchodzi on w silnik.
To kolego sprawdź w pierwszej kolejności bo może się to przykro skończyć. Coś o tym wiem bo kiedyś w Lagunie mi leciało paliwo prosto na rozgrzany kolektor, resztę sobie dopisz.
Powered by L7XE V6 24V

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Post autor: tfelek »

to wam coś powiem miałem to samo w scenicu 2.0l 8V 1997r śmierdziało benzyną tylko na nie rozgrzanym silniku i nikt nie mógł zlokalizować usterki(były teorie ze leci troche benzyny na kolektor ale nic nie było widać.. ). wiec olałem temat i przez 4 lata nie przeszkadzało mi to .... ;)
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

A wsadziles glowe pod maske aby zlokalizowac problem? Pozatym nie pal papierosa przypadkiem,podczas ogledzin :) w kazdym razie, sprawdz czy jakis wezyk nie popuszcza, czy jest to typowy smrod benzyny czy juz spalin..?

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

G-Boy pisze:A wsadziles glowe pod maske aby zlokalizowac problem? Pozatym nie pal papierosa przypadkiem,podczas ogledzin :) w kazdym razie, sprawdz czy jakis wezyk nie popuszcza, czy jest to typowy smrod benzyny czy juz spalin..?
Papierosów i tak nie palę hehe ;) Jest to typowy smród benzyny...

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Ja to miałem. Paliwo kapało z przewodu który wchodzi w listwę wtrysków.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

A orientuje się ktoś jakie to koszta?

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

blaszczu pisze:A orientuje się ktoś jakie to koszta?
czego koszta?
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

Vargas pisze:
blaszczu pisze:A orientuje się ktoś jakie to koszta?
czego koszta?
Wymiany tego przewodu jeśli to rzeczywiście to...

G-Boy

Post autor: G-Boy »

czypindziesiat jesli kupisz wykly wezyk paliwowy, dwie obejmy i po krzyku. Ewentualnie dwapindziesiat (jedno piwo) jesli wezyk zdejmiesz z kroccia, obetniesz (jesli przepuszcza) i zalozysz na nowo.

Jesli cieknie na zlaczce - to musisz ja obejrzec, dlaczego cieknie, czy da sie sama koncowke kupic, wzglednie z jakiegokolwiek innego renaulta rozbitka np gdzie sama koncowka bedzie cala..

Z twoich pytan wnioskuje, ze nadal nie wsadziles glowy pod maske i nie wiesz o czym mowa.

jak znajdziesz zapewne czarny, gumowy wezyk lub zlokalizujesz miejsce w ktorym popuszcza - wtedy sam przekonasz sie ze koszt naprawy moze byc zerowy lub niewielki. Jesli juz bardzo cena weza cie interesuje - poszukaj na sklep.intercars.pl - moze beda mieli, wtedy wymiana to kwestia 15-20 minut z zagrychą.

Ostatecznie - kierunek Jaszpol, powolaj sie na klub - wszak bardziej zaprzyjanionego z klubem pikura serwisu renault nie znajdziesz :D - i dowiedz sie co Cie interesuje, lub podjedz do nich. Diagnoza albo spojrzenie mechanika fachowca pod maske po klubowej znajomosci - byc moze nic nie bedzie kosztowac, a rozwieje Twoje watpliwosci ;)

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

G-Boy nie zaglądałem pod maskę bo obecnie nie mam jak - auto jest na polerce lakieru i małych poprawkach więc będę je miał dopiero za jakieś 5 dni...

G-Boy

Post autor: G-Boy »

blaszczu pisze:więc będę je miał dopiero za jakieś 5 dni...
a widzisz :) Wtedy zajrzyj pod blache, i powiedz nam co znalazles/zobaczyles - o wiele latwiej bedzie Ci pomoc, niz kombinowac teraz na sucho co sie moglo stac .

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

czas naprawy to jakieś 2 min. a koszt to chyba 0,50gr.
U mnie poszła maciupka gumowa uszczeleczka. Starą wziełem do sklepu na wzór (sklep zz akcesoriami do łazienek) i tam dopasowałem mało wiele do tej oryginalnej.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

G-Boy pisze:czypindziesiat jesli kupisz wykly wezyk paliwowy, dwie obejmy i po krzyku. Ewentualnie dwapindziesiat (jedno piwo) jesli wezyk zdejmiesz z kroccia, obetniesz (jesli przepuszcza) i zalozysz na nowo.

Jesli cieknie na zlaczce - to musisz ja obejrzec, dlaczego cieknie, czy da sie sama koncowke kupic, wzglednie z jakiegokolwiek innego renaulta rozbitka np gdzie sama koncowka bedzie cala..

Z twoich pytan wnioskuje, ze nadal nie wsadziles glowy pod maske i nie wiesz o czym mowa.

jak znajdziesz zapewne czarny, gumowy wezyk lub zlokalizujesz miejsce w ktorym popuszcza - wtedy sam przekonasz sie ze koszt naprawy moze byc zerowy lub niewielki. Jesli juz bardzo cena weza cie interesuje - poszukaj na sklep.intercars.pl - moze beda mieli, wtedy wymiana to kwestia 15-20 minut z zagrychą.

Ostatecznie - kierunek Jaszpol, powolaj sie na klub - wszak bardziej zaprzyjanionego z klubem pikura serwisu renault nie znajdziesz :D - i dowiedz sie co Cie interesuje, lub podjedz do nich. Diagnoza albo spojrzenie mechanika fachowca pod maske po klubowej znajomosci - byc moze nic nie bedzie kosztowac, a rozwieje Twoje watpliwosci ;)

Kurde problem w tym że ja miałem to samo w Scenicu 2.0 8V i gołym okiem NIC ale to NIC nie było widać... śmierdziało strasznie po 2 latach zacząłem eksperymentować był to przewodzik paliwowy po lewej stronie ma okolo 1m. Wymieniłem tak po prostu bo mi został przewód i o dziwo śmierdzieć przestało :P

Pomyślałem sobie, że widocznie na zgaszonym lub zapalonym silniku małe ciśnienie w wężyku i nie leciało aaa podczas jazdy musiało zapier*** bo na silniku mała kałuża była.

Wymiana wężyka trwała 2 min z dokręceniem opasek i wetknięciu go w obejmy...
Tak jak Adaś pisze kolor czarny, idzie od po prawej stronie i wtyknięty jest w czarne pół obejmy żeby się trzymał.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

ODPOWIEDZ