iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II phI] - problem z wycieraczkami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Sir8b

[Megane II phI] - problem z wycieraczkami

Post autor: Sir8b »

Witam wszystkich
Niedawno zauważyłem problem z wycieraczkami przednimi, a konkretniej z I biegiem i regulacją czasu pracy wycieraczki.
Otóż po załączeniu I biegu wycieraczek pokazuje mi się taki komunikat: "Asciugapagabre zza anomalia", wycieraczki działają ale z taką samą prędkością jak na II biegu.
Pozostałe biegi działąją normalnie, a komputer nie zwraca żadnego błędu.
Może ktoś zna przyczynę tego zjawiska?
Jest to troszkę denerwujące jak się jedzie podczas małych opadów deszczu, a tu na przedniej szybie zasuwa wycieraczka.

Pozdrawiam

G-Boy

Post autor: G-Boy »

czujnik deszczu do wymiany. Koszt chyba ponizej 100zl, ale pewnosci nie mam.

Czujnik masz przy lusterku wstecznym, odkleja sie go i potem na nowo przykleja. Nie wiem czy z nowym czujnikiem dostajesz odrazu specjalny zel do przyklejenia go czy trzeba to dokupic osobno. Zapytaj w aso.

Sir8b

Post autor: Sir8b »

Dzięki za pomoc ale jeśli dobrze pamiętam to nie mam czujnika deszczu.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

hmm..jesli dobrze pamietam, to jesli masz swiatla automatyczne, to masz tez czujnik deszczu..sprawdz dokladnie wyposazenie auta, ale w MII czujnik deszczu byl..tylko nie wiem czy w serii czy od pewnego poziomu wypasu.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Podejdź do szyby i sprawdź od zewnątrz... W miejscu gdzie masz zamontowane lusterko na szybie powinno być widać coś jakby białą jasną diodkę/diodki.

Jeśli jednak okaże się że nie masz, to najprawdopodobniej jakiś styk w manetce od prędkości wycieraczek poszedł w ....zdu
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Sir8b

Post autor: Sir8b »

Bardziej niż pewne jest, że nie posiadam czujnika deszczu, więc zostają dwie możliwości:
albo coś się popsuło w manetce, ewe. coś z elektryką/elektroniką,
albo wcześniejszy właściciel wymienił przednią szybę i posiadam lusterko bez czujnika.
Jak będę miał chwilkę wolnego czasu zobaczę manetki, może coś się uda znaleźć.
I mam jeszcze pytanko, czy istnieje jakiś bezpiecznik od tych wycieraczek? może coś się spaliło?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ