iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II '04 1.5dci] brak świateł wstecznych

Moderator: Grupa Moderatorów

nightmare

[Megane II 1.5 dCi] Swiatla cofania-nie dzialaja

Post autor: nightmare »

Wiem ze juz byl taki temat..ale jest on niestety zamkniety...Moje pytania brzmia nastepujaco:
1)Co moze byc powodem nie dzialajacych swiatel cofania?
2) Ile z tylu auta swieci zarowek 2 po obu stronach czy 1 tak jak w przeciwmgielnym

Wprawdzie nie sprawdzilem zarowek otwierajac lamp ale przez nie widze ze powinny byc ok
Bezpiecznik pod maska tez jest ok
Co jeszcze moge sprawdzic zanim udam sie do elektryka??

Z gory dziekuje za odpowiedzi, Pozdrawiam

G-Boy

Post autor: G-Boy »

wyjmij te zarowki i sprawdz. Odkrecasz 2 srubki - palcami - i wyjmujesz tylna plytke. To wszystko. Masz zarowki na wierzchu. Co do bezp - sprawdziles te pod kierownica?

Pozostaje potem tylko sprawdzic czujnik w skrzyni biegow...

Na przyszlosc - napisz PW zeby temat otworzyc i po sprawie ;)

nightmare

Post autor: nightmare »

Bede pamietal o PW:-)
Pod kierownica tych nie sprawdzalem, bo nie widzialem tam symbolu swiatla z litera R na schemacie :/
Zaroweczki jutro sprawdze teraz wrocilem z pracy:/
Czujnik w skrzyni biegow jestem w stanie sprawdzic sam??

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

zarowki ok...bezpiecznik pod kierown. sprawdzilem tylko ten 3A tez byl ok...malo tego 'odkrylem' ze nie swieca tez zarowki podswietlania tablicy..wiec chyba jakis wiekszy problem:/ i co tu robic....
przynajmniej spalanie rekompensuje mi straty:)

yaren

Post autor: yaren »

Witam
Podświetlenie tablicy jest banalne i możesz je sam sprawdzić. płaskim wkrętakiem wyciągniesz obudowy na zewnątrz. W środku żarowka C5W. Może nie warto nabijać kasy warsztatom jeśli sie okaże że wystarczy tylko wymeinic żarowki.

Miałem ten sam problem padł czujnik cofania paląc przy okazji bezpiecznik świateł w komorze silnika, jak go wymieniłem wsteczne palily się stale po odpaleniu silnika.

pozdrawiam

nightmare

Post autor: nightmare »

dzieki...wlasnie dzisiaj sobie wymienilem wiec podswietlanie tablicy dziala...faktycznie spalone 2 zaroweczki viva swiatla cofania dalej nie dzialaja...ale wkrotce odwiedze serwis wiec bedzie ok....ps: jak to cenowo wychodzi jesli faktycznie bylby to ten czujnik?? pozdrawiam

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Sluchaj.....bede w Rudzie Slaskiej okolo 16-17 pazdziernika w okolicach zamenhoffa - mozemy poszukac usterki...o ile to nie ten czujnik ;) Chyba ze masz predzej termin w aso. Za czujnikiem i cena uderz do klubowicza UIO - znajdziesz go w uzytkownikach ;)

nightmare

Post autor: nightmare »

Dzieki...Poki co jestem umowiony za dwa tygodnie w aso...mam miec to zrobione za polowe ceny i ja za to nie place tylko osoba od ktorej kupilem samochod....tylko ze ja niecierpliwy jestem...i juz chcialbym cos w tym kierunku zrobic :/

G-Boy

Post autor: G-Boy »

No to jak bede mial okazje byc predzej to mozemy zajrzec - a moze sie uda ;) Jak co to namiar i date znasz :)

uio

Post autor: uio »

nightmare pisze:Czujnik w skrzyni biegow jestem w stanie sprawdzic sam??
Wyciąg jego wtyczkę i zewrzyj jej przewody.Jeśli światła zaświecą uszkodzony jest czujnik

sien_m

Post autor: sien_m »

Koledzy mam podobny problem. U mnie światła cofania paląsie cały czas po włączeniu zapłonu. Gdzie jest ten cholerny czujnik biegu wstecznego?

nightmare

Post autor: nightmare »

u mnie walniety czujnik...

jarbar3

[Megane II '04 1.5dci] brak świateł wstecznych

Post autor: jarbar3 »

Witam
Zauważyłem brak świateł wstecznych(żarówki są ok). Gdzie znajdują się bezpieczniki i czy wszystkie światła są pod jednym bezpiecznikiem? Czy może jakiś czujnik jest do wymiany?
Ostatnio zmieniony środa, 22 września 2010, 19:50 przez jarbar3, łącznie zmieniany 1 raz.

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

raczej kazde swiatla sa pod osobnym bezpiecznikiem czy to pozycja czy to mijania czy drogowe , migacze.
od wstecznego chyba nnie ma bezpiecznika jest tylko czujnik od wlanczania wstecznego biegu moze tam cos sie rozlaczylo
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

jarbar3

Post autor: jarbar3 »

A wiesz może gdzie go szukać?

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

gdzies na skrzyni od gory ale nie wiem czy cos tam wypatrzysz bo w nowych samochodach to nie ma gdzie reki wsadzic :P

A tak wyglada wlacznik swiatla cofania :
http://katalog.fota.pl/Katalog/FullPhot ... Nr=215&St=
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

ODPOWIEDZ