iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 98`]Immobiliser czy centralny zamek?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[Megane 98`]Immobiliser czy centralny zamek?

Post autor: blaszczu »

Cześć!

Mam taki problem. Dzisiaj przestał mi działać centralny zamek z pilota - rano było wszystko ok, pod wieczór już nie działał. Od środka jak blokuję drzwi na desce rozdzielczej to wszystko jest ok więc to raczej nie wina centralnego. Generalnie to się zastanawiam czy to nie immobiliser ale dzisiaj trochę dłubałem przy audio i samochód stał ponad godzinę otwarty bez odpalania i immo nie odciął mi zapłonu - odpalam i od razu odpalił bez problemu. Co to może być? Rozkodowałem immobiliser? Czy to coś z zamkiem?

Baterię w pilocie wymieniłem - dioda działa, pilot też "trybi" bo sprawdzałem za pomocą aparatu w telefonie. Więc co to może być?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

hudy1
Oklejony
Oklejony
Posty: 471
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2010, 19:29
Renault: Megane II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Łódź

Post autor: hudy1 »

To, że zamykasz od środka, wcale nie musi oznaczać że centralny jest ok. Tak mi się wydawa.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

blaszczu pisze:dzisiaj trochę dłubałem przy audio...
...Rozkodowałem immobiliser?
To raczej wygląda, jakby pilot lub odbiornik zmienił częstotliwość i nie ma transmisji
Jakbyś rozkodował immo, to nie odpaliłbyś silnika, a sam napisałeś, że zapalił od strzała.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

stachum

Post autor: stachum »

Ja miałem to samo u siebie, pewnego razu immobilizer zablokował zapłon i nic nie mogłem zrobić. Wymieniłem baterie i też nic, ale zapasowy kluczyk działał bez zarzutu. Prawdopodobnie styki rozerwały się w kluczyku, tak przynajmniej u mnie było.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Zablokuj od środka drzwi i sprawdź czy odpalisz autko. Jeśli odpalisz to zanczy że coś nie tak jest z odcinaniem zapłonu.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

Wyjąłem bezpiecznik i wymieniłem go - dioda "zatrybiła", zaczęła szybko mrugać więc to był dobry znak. Jednak za chiny nie mogłem zsynchronizować kluczyka... Próbowałem z 50 razy ale nic to nie dało :( Co dalej robić?

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

blaszczu pisze:Wyjąłem bezpiecznik i wymieniłem go - dioda "zatrybiła", zaczęła szybko mrugać więc to był dobry znak.
To wcale nie dobry znak, szybko migająca dioda oznacza że immo jest zablokowany.
Powered by L7XE V6 24V

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

malczyk2000 pisze:
blaszczu pisze:Wyjąłem bezpiecznik i wymieniłem go - dioda "zatrybiła", zaczęła szybko mrugać więc to był dobry znak.
To wcale nie dobry znak, szybko migająca dioda oznacza że immo jest zablokowany.
Ale samochód odpala bez problemu. Próbowałem zakodować kluczyk ale niestety nie łapie - drugi dopiero będę miał na dniach więc może z drugim się uda...

ODPOWIEDZ