iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II'06 1.9 dci] Stuki z okolic schowka pasażera

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

[Megane II'06 1.9 dci] Stuki z okolic schowka pasażera

Post autor: bazi22 »

Ostatnio przebywam we Wrocławiu, i na wszechobecnym tu "starożytnym" bruku ;) zaczęło mi coś stukać ostro w okolicach schowka pasażera podczas jazdy po nierównościach. Odgłos jakby plastik uderzał o coś twardego.

Jako że zza schowka (a dokładniej z pomiędzy schowka a przegrody przedniej) zaczęła wysuwać się coś jakby mata wygłuszająca (generalnie w kształcie trapezu, tak na szerokość schowka) z jednej strony czarna, z drugiej nie wykończona. Gdy ja wsunąłem nieco wyżej (teraz nie wystaje) to stuki zmniejszyły swoją głośność.

Wynika z tego, że gdzieś na tym bruku musiało mi "wytrząść" to materiał wygłuszający.

W związku z tym moje pytanie do znawców - Gdzie ten materiał powinien być prawidłowo umieszczony?

Między schowkiem a przegrodą przednią (pionowo) czy też może niejako na schowku (poziomo) między schowkiem a górną częścią konsoli (niejako pod obudową poduszki pasażera).

I jak zdemontować schowek pasażera? Widzę śruby mocujące we schowku - są jeszcze inne? Lub jakieś zatrzaski?
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

Zdemontowanie schowka i poprawienie tej wykładziny rozwiązało problem. Dodatkowo na górze i przedniej ścianie schowka nakleiłem 2mm matę wygłuszającą, która dodatkowo myślę wytłumi ewentualne luzy.

Sam demontaż schowka jest dziecinnie prosty - 4 wkręty w schowku (jeden pod zaślepką) i dwa za boczną osłoną konsoli (tą z wyłącznikiem poduszki pasażera).
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

marky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 21:47
Lokalizacja: DC

Post autor: marky »

ale cos Ci tam fizycznie wypadalo z srodku na nogi pasazera?

Ja mam wlasnie taki problem ze cos pod deska stuka, stuka jak jest zimno, stuka przy zapalaniu i gaszeniu... nie chce mi sie sciagac parametu calego bo to kupa roboty...

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

Między schowkiem a przegrodą silnika jest wykładzina. Ponieważ schowek nie jest pasowany zbyt ściśle, jak schowek zaczął pracować na nierównościach, powolutku wysuwała się w dół. I nagle podczas jazdy po dziurach schowek zaczął telepać o przegrodę. Wystarczyło poprawić tą wykładzinę i stuki znikły.

U mnie stukało tylko podczas jazdy po nierównościach, to raczej nie przy jednej dziurze, garbie lecz kilka na krótkim odcinku.
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

marky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 21:47
Lokalizacja: DC

Post autor: marky »

hmm probowalem wlozyc reke od dolu za schowek, czyli miedzy schowek a to cos co tam jest (jakies takie plastikowo, gumowate i nie ma az takie szczeliny zebywlozyc dlon. Jednak moze jak odkrece schowek to cos wiecej zobacze.

ODPOWIEDZ