iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I 96r. 1.6] zamiennik katalizatora

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
Qbi

[Megane I 96r. 1.6] zamiennik katalizatora

Post autor: Qbi »

Muszę wymienić w aucie katalizator - ze względu na cenę postanowiłem założyć zamiennik-tłumik (strumienicę). W sklepie z częściami powiedziano mi, że muszę znać średnicę rury wychodzącej z tłumika, do której będę mocował strumienicę (ta ze sklepu ma dłuższe rury do przycięcia), z kolei na allegro znalazłem strumienicę, którą opisano jako pasującą do każdego modelu meganki z lat 1995-1999. I tu moje pytanie - czy faktycznie muszę znać średnicę rury tłumika? Czy tłumik z allegro napewno będzie pasował do mojej meganki (96r., 1.6, hatchback)?

Link do tłumika, który chciałbym kupić:

http://allegro.pl/tlumik-katalizator-re ... 56350.html


Proszę o pomoc ponieważ nie ogarniam za bardzo tych tematów.

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

wizualnie wygląda tak samo , i na moje oko pasuje ,ale najlepiej spytać sprzedawcę i wrazie co umówić się ,że przyjmie zwrot ,jeśli coś nie bedzie pasować ,sam tak zrobiłem ze środkowym tłumikiem ,nie pasował ,bo byłod coupe,a co za tym idzie był nieco krótszy (jakieś 10 cm ) . Przy zamiennikach trzeba pamiętać ,by uszczelnić pastą do wydechów w miejscu połaczeń ,gdyż nie są one idealnie spasowane ;)
Ja brałem u tego sprzedawcy http://allegro.pl/tlumik-tlumiki-renaul ... 93954.html niema problemów z wymianą ,gdyby coś nie pasowało (drugi tłumik wysłał na swój koszt )
http://allegro.pl/renault-megane-tlumik ... 71346.html

gumismj

Post autor: gumismj »

witam
miesiąc temu też miałem do wymiany katalizator, i podobnie jak ty wybrałem rurę z tłumikiem imitująca katalizator. Ja jednak nie bawiłem się w żadne kupowanie na allegro czy też w sklepach pojechałem do gościa który zajmuje się wymianą tłumików. Wszystko mnie wyniosło 160zł. Porównując z allegro gdzie cena z przesyłką wynosiła około 140 zł to wychodziło to samo. Usługa u gościa koszt 20. To jak ja mam się martwić czy pasuje czy nie do tego wchodzić pod auto i tracić czas, brudzić się ( chociaż bardzo lubię grzebać przy swojej megi ) Sam to skalkuluj co lepiej. :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Nie trzeba się martwić gdyż on bardzo ładnie pasuje, ja już na tym zamienniku jeżdżę już prawie rok i jest wszystko ok.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Slaweczek

Post autor: Slaweczek »

Ja miałem taki sam problem w Twingo - stary, oryginalny katalizator się posypał. Pojechałem do warsztatu i fachman mi dobrał zamiennik katalizatora, oczywiście nie oryginalny i od razu zamontował, a nawet przy tym nie zdarł ze mnie skóry :)
Tak już przeszło dwa i pól roku śmigam bez problemu, a nawet jak mi na przeglądzie wsadzali aparat do pomiaru emisji CO2 to wszystko było OK.
Tak więc polecam usługę kompleksową w dobrym warsztacie zajmującym się wydechami.

Qbi

Post autor: Qbi »

Katalizator wymieniony na tłumik i wszystko jest ok! Dzięki za pomoc! Można zamknąć.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

W takim razie zamykam. W razie czego PW.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Zablokowany