iparts></a>
<a href= francuskie

[Megan 1.9dCi 2004] nie odpala wlacza sie wentylator

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
swiety1004

[Megan 1.9dCi 2004] nie odpala wlacza sie wentylator

Post autor: swiety1004 »

Witam
Mam problem z Renault megane 2004 spowodowalem zwarcie odkrecajac srubke od akumulatora (plus) klucz mi wypad i dotknal scianki obudowy komputera.Teraz mam problem z odpaleniem reni ,wyskakuje blad elektroniki do tego po wlozeniu karty i nacisnieciu start zalacza sie wentylator a do tego imobilaizer sie pali i tyka cos przy bateri,czasami pilot sie zalacza(zamyka dzwi a czasami nie)szyby sie otwieraja po trochu a nie plynie,podlaczalem komputer ale nie chce sie polaczyc z komp auta.Prosze o wasza pomoc jestem w rozpaczy co moglem popsuc?
Z gory dziekuje za wasza pomoc
Ostatnio zmieniony środa, 18 sierpnia 2010, 07:13 przez swiety1004, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

moze byc cos powaznego, ale zaczalbym od sprawdzenia wszystkich bezpiecznikow po kolei, zaczynajac od tego przy akumulatorze, ztcp to tam jest, ale jezeli jest to on i tak chyba nie padl bo to duzy bezpiecznik. sprawdz bezpieczniki wszystkie bo moglo cos sie spalic
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

troja26

Post autor: troja26 »

Dziś to przerabiałem podładuj akumulator(wyciągnij z autka), popraw wszystkie połączenia na kostce podłączanej do plusa. Potem zainstaluj aku włącz auto test(karta włożona przytrzymujesz start i przycisk komputera na manetce wycieraczek zegary zaczną tańczyć a na wyświetlaczu napisze auto test po jakiś 30 sekundach naciśnij kasowanie licznika i pokaże ci błędy, jeśli są ;) jak napisze test ok naciśnij start wyciągnij kartę). Po tej operacji karta w dziurkę i brum brum ;)


ps. jak aku jest słaby komp głupieje manewrując testem komputera na słabym aku udało mi się dziś włączyć wycieraczki wentylator(na każdy bieg) otworzyć okna itd. po naładowaniu i sprawdzeniu błędów jak nowo narodzony :D

G-Boy

Post autor: G-Boy »

troja26 pisze:jak aku jest słaby komp głupieje manewrując testem komputera
dlatego jesli auto zaczyna swirowac przy zapalaniu - wtedy wlasnie pierwsza diagnoza - padajacy akumulator :) standard w MII ;)

swiety1004

Post autor: swiety1004 »

Witam wszystkich
I dziekuje za pomoc posprawdzalem wszystko i nic ,zapakowalem autko na lawete i mialem jechac juz do serwisu , ale jakism cudem jeden gosc sprawdzil skrznke z bezpiecznikami i odpalil mi samochod az mi ulzylo viva pozdrowienia dla wszystkich

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

hah, trafiłem :D
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

ODPOWIEDZ