iparts></a>
<a href= francuskie

[MEGANE II 1.5 dCi 2k3] mokra podloga pasazera

Moderator: Grupa Moderatorów

nightmare

[MEGANE II 1.5 dCi 2k3] mokra podloga pasazera

Post autor: nightmare »

Witam. Dzisiaj zauwazylem mokra podloge z tylu samochodu, dokladnie za przednim prawym siedzeniem pasazera. Mam pytanie. Co moze byc powodem. Lewa strona suchutka, przod suchy, tylko prawy tyl mokry. Ostatnio dosc mocno lalo...ale czy to powod by byl:/ a moze ma to zwiazek z klimatyzacja? czekam na odpowiedzi, dziekuje pozdrawiam

Irbis

Post autor: Irbis »

nightmare, trudno powiedzieć, a czy to pachnie, klei się, a może coś się wylało przypadkowo i więcej takiej plamy nie będzie. Obadaj kolor, zapach, lepkość podaj jakieś dane i będziemy radzić.

nightmare

Post autor: nightmare »

no mnie to pachnie deszczowka szczerze mowiac...ale ciezko powiedziec..nie klei sie...aczkolwiek tak jakby sie troszke pienilo:/rozlac sie raczej nic nie moglo...bo z reguly sam jezdze..dlatego ciezko mi tez powiedziec jak dlugo to jest...

Irbis

Post autor: Irbis »

nightmare, Właśnie dowiedziałem się o takich przeciekach możliwych u mnie w Scenicu II zapraszam więc do mego tematu kolega miłośnik i żona, napisał tam skąd to się może wziąć - viewtopic.php?p=48846#48846

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

jak byly te opady deszczu takie co byla powodz to tez mialem mokra wykladzine za fotelem kierowcy :(


jak otworzylem drzwi to na uszczelce na progu byla woda i na wykladzinie podlogi bylo wilgotno i jeszcze tapicerka drzwi byla mokra u samego dolu :(

ja mam w swoim przypadku 2 mozliwosci :
woda dostala sie po uszczelce drzwi bo moze drzwi nie przylegaja dobrze do uszczelki
lub
byly niedrozne kanaliki spustowe w drzwiach i tyle wody sie uzbieralo ze moze sie przelalo ciutke do srodka
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

skarga12

Post autor: skarga12 »

NIe ma się czym przejmować, to najprawdopodobniej przez te ogromne opady deszczu. duża wilgotność w aucie, uszczelka może przepuściła. wytrzyj to żeby wykladzina nie zawilgotniała bo będzie śmierdziało. Przyczyną też może być to o czym piszę mariusz1500. czasami tak się dzieję, chyba że tak masz za każdym razem to wtedy może być inna przyczyna.
Ja miałem tak w swojej lagunie w maju podczas powodzi. pewnego dnia wchodzę do samochodu a tu mam wode za fotelem kierowcy. raz i więcej sie nie powtorzyło.

Irbis

Post autor: Irbis »

Ja za to pamiętam iż w czasie dużych opadów w moim starym aucie czyli Twingo nic takiego nie następowało, za to w czasie mycia auta na myjni z karcherem ewidentnie auto przeciekało na uszczelkach drzwi oraz okien. Ale było to do przeżycia. Co do Scenica II to nic mi o przeciekach nie wiadomo na razie i niech tak zostanie:P

nightmare

Post autor: nightmare »

dzieki bardzo za odpowiedzi..poki co wytarlem to i w miare mozliwosci osuszylem, zobaczymy..fakt mam lekko uszkodzona uszelke ale dziwne jest to...ze nie ma sladow "drogi" tej wody...pierwszy raz sie to zdarzylo...mam nadzieje ze ostatni...:) jeszcze raz dzieki, pozdrawiam

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

co do mycia Karcherem mam podobnie z tylnimi szybami .
od kad je mam przyciemnione to woda dostajes sie przez ramke od szyb ale to zalezy bo raz sie dostaje a raz nie :)
widocznie szyby zle wyregulowali i jak sie je dobrze zamknie to nie leci :)

ale woda z karchera idzie pod cisnieniem wiec moze sie dostac gdzie mam przejscie :D
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

Mi w Clio woda zbierała się w takim samym miejscu, gdy miałem zapchany otwór spustowy w dmuchawie. Zobacz do tego wątku
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

ORDI

Post autor: ORDI »

U mnie w Vel Satisie miałem podobny problem :) woda wlewała się przez dmuchawę.Powodem tego była zapchana dziurka od odpływu wody z przedniej szyby.Trzeba od czasu do czasu zdjąć wycieraczki przedniej szyby wraz z cała plastikową osłoną i oczyścić ze śmieci które się tam zbierają.
Do oczyszczenia dziurek proponuje jakiś drucik ok 30 cm.Mam nadzieję że komuś to pomoże :D

nightmare

Post autor: nightmare »

hmm..3 dni nie pada..probowalem osuszyc podloge .. a tam stale mokro i jakby jeszcze wiecej...znajde chwile..to sprawdze ten odplyw z przedniej szyby...dzieki..pozdrawiam

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

W Clio zwykłe suszenie nie pomagało - skończyło się na podniesieniu tapicerki i ręcznym wyżymaniu wykładzin wygłuszających oraz zbieraniu wody szmatką. Ale wystarczyła jazda w lekkim deszczu aby woda pojawiła się z powrotem - dopóki nie oczyściłem tego otworu w dmuchawie
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

nightmare

Post autor: nightmare »

hmm...zalana cala prawa strona...tyl jak juz wspominalem plus przod lacznie ze schowkiem w podlodze....:/

bazi22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 14 marca 2010, 17:27
Renault: Clio IV
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bazi22 »

Sprawdziłeś i wyczyściłeś to o czym była mowa wcześniej ?
Bartek

Peugeot 308 SW 2.0 HDi
Renault Clio IV TCe 90

ODPOWIEDZ