iparts></a>
<a href= francuskie

[megane II 2004 dci] jak zaprogramowac radio recznie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
koniaczek4082

[megane II 2004 dci] jak zaprogramowac radio recznie

Post autor: koniaczek4082 »

witam mam problem z zaprogramowaniem radia recznie na fale 87,8 kupilem transmiter i nie moge ustawic radia recznie na ta czestotliwosc dzieki z gory
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 lipca 2010, 17:01 przez koniaczek4082, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
komandos007
sid
sid
Posty: 1944
Rejestracja: sobota, 2 stycznia 2010, 19:22
Renault: Laguna II ph II
Silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: komandos007 »

Zależy jaki masz transmiter bo na niektórych najpierw trzeba ustawić częstotliwość a potem na radiu wyłapać transmiter oczywiście musi być włączony i zapodana jakaś muza z np.USB czy karty

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Po pierwsze kolego to pamiętaj na przyszłość o nawiasach dodanych przeze mnie w tytule posta

A po drugie -też mi to przysporzyło kłopotów. Żeby ustawić fale ręcznie musisz wejść w tryb manualny radia. Zakładam, że radio ori ? To na panelu powinieneś mieć po prawej stronie okrągły przycisk, na którym jest napisane w dolnej części MENU, tam musisz sobie poszukać Manual i już możesz szukać fal pokrętłem od sterowania przy kierownicy. Mi właśnie w ten sposób udał sie.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

koniaczek4082

Post autor: koniaczek4082 »

radio jest orginalne ale nie ma przycisku z napisem menu

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Oj...a instrukcji do auta nie dali? Razem z ksiazka do auta w takim etui powinienes miec ksiazeczke do radia. Sprawdze po pracy albo skan wrzuce -przelaczasz tryb pracy tym przyciskiem u dolu pilota-masz trzy tryby- preset, cos tam I manual. Ostatni cie interesuje, wtedy recznie ustawiasz czestotliwosc :) daj znac czy sie udalo..

MiszaMichel
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:47
Lokalizacja: CK/Krk

[clio II 2003]

Post autor: MiszaMichel »

Też mam taki transmiter Nie miałem problemów z jego ururchomieniem w aucie.
Kolega komandos007 dobrze radzi, najpierw ustaw częstotliwość w transmiterze, szczególnie, że one mają konkretny zakres częstotliwości FM (87,7-89,1MHz i 106,7-107,9MHz). Nie wiem jakie w Megane jest radio ale ja też mam firmowe i u mnie trzeba manewrować między: Man, Preset, List. Manewruje się przyciskiem TUNER, który przełącza pomiędzy tymi trybami(Man, Preset, List). Na Man masz możliwość ręcznego szukania częstotliwości. No i jak to zostało już powiedziane, musisz mieć wpiętego pendrive lub karte sd w transmiter, żeby to zagrało.
Powodzenia,

A ogólnie to jak Wam grają te transmitery FM? :)

ODPOWIEDZ