iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane Classic 2002] Czy jest ABS ?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Wonrz

[Megane Classic 2002] Czy jest ABS ?

Post autor: Wonrz »

Witam. Kupiłem Megane Classic sedan z 2002 roku, typ techniczny LA0D. Jak stwierdzić czy mam w samochodzie ABS? Przy sprzedaży w salonie zaznaczano że auto ma 2 poduszki i nie ma ABS. Okazało się że są 4 poduszki i przy włączeniu zapłonu zapala się kontrolka ABS. Na razie ślisko nie jest i nie mogę stwierdzić czy działa czy nie. Czy typ techniczny (LA0D) umożliwia poznanie całego wyposażenia ?
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 czerwca 2010, 22:00 przez Wonrz, łącznie zmieniany 1 raz.

Baron

Post autor: Baron »

ABS był już chyba w standardzie w każdym Megane w tym roku. Poza tym wjedź na pierwszą lepszą boczną uliczkę gruntową i będziesz miał test przeprowadzony bez męczenia auta na asfalcie. Możesz też po prostu pod maską zobaczyć czy jest pompa ABS. (Metalowa "puszka" z dochodzącymi czterema stalowymi przewodami).
Powodzonka :D

RomekS

Post autor: RomekS »

Lepiej jak sprawdzisz to na asfalcie . Hamulce mają działać zawsze a nie pieścić się z nimi , poza tym jak nie hamowałeś nigdy na ostro z ABSem to sobie potrenuj z omijaniem przeszkód . :/

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

z lewej strony powinieneś mieć pompę ABS-u ,za reflektorem ,poznasz po tym,że idzie tam sporo przewodów ,ewentualnie zrób fotkę tej części to Ci powiem czy masz ABS . Kontrolka ABS'u zapala się i gaśnie po przekręceniu kluczyka ? W tym roczniku i tak powinien być :D

Wonrz

Post autor: Wonrz »

Temat wyjaśniony.ABS oczywiście jest i działa jak należy :)

ODPOWIEDZ