iparts></a>
<a href= francuskie

[ Megane I hb 1,6 8V K7M 7/20 ] jaka różnica między

Moderator: Grupa Moderatorów

Włodzio

[ Megane I hb 1,6 8V K7M 7/20 ] jaka różnica między

Post autor: Włodzio »

Witam koledzy. Może ktoś wie jaka jaka jest różnica między silnikiem 1,6 8V K7M 7/20 a silnikiem 1,6 8V K7M 7/02. Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Silnik K7M 720 ma 75KM a ten drugi czyli 702 ma 90KM
Różnica jest jeszcze w pasku rozrządzie czyli jeden z nich już nie pamiętam jaki ma o jeden ząbek więcej i jest inny wałek.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Włodzio

Post autor: Włodzio »

A jeśli bym do mojej Megi wstawił silnik 90km a oryginał jest 75km to co jeszcze musiał bym zmienić , jakieś podzespoły typu komputer czy to jest wszystko jedno??

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Tego to nie wiem, i nic nie napisze gdyż nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Z opini innych użytkowników Meganek z 90KM to wielkiej różnicy nie ma w jeździe. Niby te 15 kuzyków więcej ale szału nie robi. Ja n ie miałem do czynienia z 90 konnym silnikiem więc nie wiem.
W każdym bądź razie z jakim kolwiek Golfem II się scigam (a było ich troche) to raz przegrałem a tak tylko wąchali dymek.

Może ktoś inny się wypowie co ewentualnie trzeba zmienić.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Włodzio

Post autor: Włodzio »

Nie chodzi mi o moc ale w okolicy silniki jakie znalazłem to 90km, a musze wymienić silnik i nie wiem czy moge tą 90-tke wstawic i nic nie zmieniać wiecej.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Jeśli Ci nie chodzi o moc to wstaw 75ke lol
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Włodzio

Post autor: Włodzio »

No ale nie ma żadnych w okolicy 75km i bedę zmuszony wstawić tan 90km

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Aha rozumię. Poczekaj może inni się wypowiedzą na PIKURze lub na megane.com lol
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Włodzio

Post autor: Włodzio »

a jakie mamy sprzęgło w Megi Valeo?

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

No ja miałem Valeo i wymieniłem też na Valeo :D
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Włodzio

Post autor: Włodzio »

Odnośnie wymiany silnika to znalazłem temat na forum megane.com. i kolega włożył 90km zamiast 75km i niby wszystko ok bez żadnych problemów no i nic nie zmieniał.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Ogólnie też tak mi się wydaje że nie powinno byc jakich kolwiek problemów
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Włodzio

Post autor: Włodzio »

No ale jeszcze jutro porozmawiam z mechanikiem może coś będzie wiedział i chyba sprzęgło mi siada w sumie łożysko, wczoraj po przejechaniu ok 60km zaczelo coś huczeć pod maską jak wdusilem sprzęgło ucichło puscilem to znowu huczało, zaczyna huczeć na 4 i 5 biegu na obrotach 1500-2000. Jak ostygł silnik to było dobrze po przejechaniu jakich 10 km znowu zaczelo. Myślisz że to może być łożysko oporowe? A i przy hamowaniu silnikem huczy a powyżej 2000 przy stałej predkości 100km/h jest ciszej ale sluchać.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Też tak miałem i siadło łożysko. Co do zmiany silnika to właśnie rozmawiałem z kumplem który zmieniał silnik z 720 na 702 i elegancko wszedł. Nic nie trzeba przerabiać, na wszelki wypadek ze starego silnika przeniusł do nowego wszystkie czujniki i jakieś drobne elementy gdyż komputer mógłby zwariować na tych nowych czyjnikach a kompa już nie chciał zmieniac gdyż za drogo to kosztuje.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Włodzio

Post autor: Włodzio »

A o jakich czujnikach myślisz, wszystkie jakie są w silniku?

ODPOWIEDZ