iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 1.9 dci] Service - czy może świecić sam?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bartyzel

[Megane II 1.9 dci] Service - czy może świecić sam?

Post autor: bartyzel »

Witam,
Miałem wypadek i niestety wystrzeliły mi poduszki. Na chwilę obecną nie mam wystarczającej ilości funduszy aby założyć nowe, więc przez parę miesięcy zmuszony będę jeździć bez.
Oczywiście lampki serwis i poduszek świecą się cały czas, ale nie wiem czy w momencie jeżeli coś by wysiadło zostanę o tym poinformowany, wystarczająco wcześnie aby zareagować i zapobiec poważniejszym uszkodzeniom.

pytanie generalnie brzmi:

Czy lapka SERVICE może świecić się sama czy towarzyszyć jej będzie zawsze inna kontrolka na desce lub informacja na wyświetlaczu?

bardzo dziękuję za info:)

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Czy lapka SERVICE może świecić się sama czy towarzyszyć jej będzie zawsze inna kontrolka na desce lub informacja na wyświetlaczu?
Instrukcja podaję, że powinna towarzyszyć jej inna kontrolka na wyświetlaczu.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

bartyzel

Post autor: bartyzel »

dzieki:)

G-Boy

Post autor: G-Boy »

jesli cos jeszcze Ci nawali - zostaniesz o tym poinformowany poprzez zapalenie sie kolejnej kontrolki od konkretnej usterki ;) A jak draznia Cie te kontrolki - wepnij w narazie rezystory w kostki i po klopocie. Komp sie uspokoi , a Ty bedziesz mial "komfort psychiczny" :)

wesolymaniek

Post autor: wesolymaniek »

a zdradzicie mi jakie to musza byc te rezystory i gdzie je znajde do ukladu air bag cclio 2006? pozdrawiam

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Jak będziesz zmieniał poduchy, to nie zapomnij o wykasowaniu błędu crashdata ze sterownika poduszek, bo w przeciwnym wypadku nie odpalą.
Są szpenie od tego..wgrywają czysty "wkład" w sterownik i powinno działać.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

moby_76
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 3 października 2010, 19:17
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 16V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: moby_76 »

Hej!

W Sceniku II zapalenie się samej kontrolki "Service" oznacza (informuje o tym), aby powoli zakręcić kołem kierownicy w obydwie strony. Chodzi o wspomaganie, dokładnie nie pamiętam ku czemu to ma służyć ale jest tak na pewno. I jak pamiętam, w tym konkretnym przypadku "Service" będzie pulsować.

Pozdrawiam!
"Coś być musi do cholery za zakrętem" :)

ODPOWIEDZ