iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1,6 8V] Co to takiego?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

[Megane 1,6 8V] Co to takiego?

Post autor: Vargas »

Od początku jak mam auto to fascynuje mnie ten przedmiot. Jest on przykręcany do aluminiowej podstawy cewek. Kiedyś jakiś gościu powiedział mi że to jest coś takiego aby np. radio nie miało zakłuceń lub coś w tym rodzaju. Nie pamiętam już jego słów. Dziś oczyszczając z grubsza silnik postanowiłem go odkręcić gdyż kabelek ledwo się trzyma tego czarnego prostokąta ;) Odziwo radio grało normalnie bez żadnych zakluceń.

Co to jest tak naprawde? Jak to się fachowo nazywa?

Obrazek
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Kondensator przeciwzakłóceniowy. Facet miał dużo racji. Zakłócać to możesz teraz okolicznych odbiorców radia czy telewizji jak będziesz przejeżdzał .
Kondensator ma też inną ważna funkcję a mianowicie odbieranie ładunków i przepięć z cewki WN i lepiej go załóż bo pewnego pięknego dnia może się okazać że ubiłeś moduł zapłonowy .
NA każdym szrocie z renówkami powinienneś taki znaleźć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Maciej R21, Dziękuję za zainteresowanie tematem i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Za to dam Ci pierwszego punkcika " POMÓGŁ"
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

ODPOWIEDZ