iparts></a>
<a href= francuskie

[MEGANE I 1.416v], brak pamięci, szarpie na nisk. obrotach

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
damciow

[MEGANE I 1.416v], brak pamięci, szarpie na nisk. obrotach

Post autor: damciow »

Witam, Przekopałem całe forum i nie znalazłem podobnej sytuacji więc pisze, otóż. Posiadam od 3 miesięcy megankę 1.4 16V. Z samochodem w sumie nie było problemów raz tylko wymieniłem cewkę. No i rozrząd, olej,filtry itd itd.. Od tygodnia pojawiły się dziwne objawy jakimi jest szarpanie na biegu od dwójki w górę przy obrotach od 2000 -3000 a powyżej silnik jest taki jakby ostro przymulony (daje się to odczuć) dzieje się to i na gazie i na benzynie. Dzisiaj podjechałem na komputer do elektronika jednak on nie był w stanie się podłączyć gdyż po podłączeniu laptop nie wykrył samochodu gdyż jak się okazało nie było napięcia (plusa) I mechanik nie był w stanie stwierdzić co jest dokładną przyczyną... Fakt faktem - samochód nie trzyma pamięci, po każdym uruchomieniu silnika resetuje się godzina radio, oraz na postoju nie miga czerwona kontrolka. Dopóki nie wyłączę świateł (nawet pozycyjnych) wszystko jest jak należy, wyłączę światła - koniec. Generalnie na szarpanie wyczytałem rożne rady: mechanik sam powiedział że w tych silnikach to wymienić cewki, świece, lub przewody wysokiego napięcia. Jednak wymiana wszystkich cewek to koszt rzędu 500-600 zł na co szczerze mówiąc mnie nie stać, ale nie wyklucza że moze to być jakaś pierdoła, ale nie jest wstanie określić dokładnie gdyż nie moze do auta sie podłączyć. Stad pytanie, bo w sumie mechanik stwierdził ze nie ma czasu sie bawić ,,z francuzem" dziwne jakieś uprzedzenie z jego strony i poszedł... Zostawiając mnie z problemem samego. Musze działać szybko gdyż za 4 dni muszę jechać do Szczecina no ale obawiam się że całą drogę będę jechać w stresie i nerwach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 marca 2010, 15:25 przez damciow, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ