iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 2003r benz+gaz] "Warkot" przy zapalaniu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pianim

[Megane II 2003r benz+gaz] "Warkot" przy zapalaniu

Post autor: pianim »

Witam,
proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu:

Ostatnio przy zapalaniu odezwał mi się dziwny "warkot" silnika. Oczywiście meganka nie zapaliła, ale zaraz potem spróbowałem jeszcze raz i już bez problemu. Podobny przypadek zdażył mi się potem jeszcze kilka razy. Nie jestem pewien ale chyba tylko przy zimnym silniku (cała noc w garażu), w ciągu dnia takich sytuacji nie miałem (o ile mnie pamięć nie myli

Przy okazji, jakie powinny być obroty silnika bo nie wiem czy nie mam za małych (ok 700-750). Ewentualnie czy da się je jakoś zwiększyć samemu? Takie mam wrażenie, że trochę nie równo silnik mi chodzi zwłaszcza przy przełączaniu się go z benzyny na gaz, ale także po zapaleniu gdy chodzi na benzynie.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Świeczki i kable w jakim masz stanie ? Może warto sprawdzić. A nierówna praca na benzynie może -to może trzeba zawory podregulować.

I chyba dobrze Ci się wydaje, że masz za niskie wolne obroty. Powinny oscylować (o ile mnie pamięć nie myli) w okolicy 900-1000.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Espers

Post autor: Espers »

Obroty takie powinny być, ale na ciepłym silniku. Na zimnym ok. 1000.
Ten klekot może być niepokojący, ale trudno powiedzieć cokolwiek na podstawie tak małej ilości informacji. Jaką masz instalkę gazową i jakie są tam podzespoły?

Awatar użytkownika
jerzyf
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jerzyf »

W twoim silniku przewodów wysokiego napięcia to nie ma, zaworów również się nie reguluje a obroty na nagrzanym silniku powinny być na poziomie 700-750 obr/min no i oczywiście zmienić się ich nie da. Co do dziwnego warkotu to trudno coś wyrokować, gdy się go samemu nie usłyszy są to zwykłe spekulacje. Spróbuj coś więcej na ten temat napisać.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 lutego 2010, 22:39 przez jerzyf, łącznie zmieniany 1 raz.
Jerzy

marky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 21:47
Lokalizacja: DC

Post autor: marky »

no zgrzyt przy zapalaniu to najczesciej kolo zmiennych faz rozrzadu o ile juz je masz u siebie

ODPOWIEDZ