iparts></a>
<a href= francuskie

[ Megane II 04 r 1,9 dCi ] SERVICE + kontrolka silniczek

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
Milus

[ Megane II 04 r 1,9 dCi ] SERVICE + kontrolka silniczek

Post autor: Milus »

Witam mam pewien problem od wczoraj pali się SERVICE i pomarańczowa kontrolka przypominająca silniczek .

Wygląda to tak
Obrazek

Wczoraj po wyrównaniu ciśnienia w oponach kontrolki zgasły , dziś po 20 min-towej jeździe po mieście powróciły . Kompletnie nie wiemy co może być przyczyną . Może ktoś z was spotkał się już z czymś takim ?

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Hmm..sugeruje podpiac kompa. Jaki przebieg meguli? Nie znam przypadlosci 1,9dci, ale nie czekalbym zbyt dlugo ze sprawdzeniem co moze byc. Skoro wspominasz o cisnieniu w kolach, auto pewnie ma czujniki cisnienia? O ile sie orientuje mozna je wylaczyc jesli nawala lub zaczna fixowac (niestety trzeba to zrobic poprzez podpiecie do kompa). Co do samej ikonki silniczka - jakies zauwazalne zmiany w pracy silnika? Cisnienie w kolach raczej nie powinno tu miec nic wspolnego. Auto bezwypadkowe? Sprobuj przelaczyc wyswietlacz kompa, tam gdzie masz jak na zdjeciu "zasieg" pokazany, na wyswietlenie komunikatu o usterce. Powinno pisac co go boli, moze latwiej bedzie znalezc usterke zanim podepniesz auto pod kompa.

Milus

Post autor: Milus »

Auto bezwypadkowe , servisowane z Niemiec przebieg z tego co dobrze pamietam to 140 tys i cos tam dalej . Jutro jedzie na kompa zobaczymy co wykaze .

Milus

Post autor: Milus »

Ponawiam zapytanie ;/ po dwoch komputerach kasowaniu bledow i czyszczeniu zaworu czy czujnika EGR problem powrocil jednak po przeczyszczeniu palil sie tylko SERVICE teraz silniczek wrocil ; /

habi

Post autor: habi »

Taka kontrolka przeważnie oznacza system kontroli spalin może sonda lambda być uszkodzona skoro EGR był sprawdzany. Nie piszesz czy autko ma jeszcze jakieś objawy np.nierówna praca silnika, to pewnie by ułatwiło ewentualne stwierdzenie przyczyny.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 lutego 2010, 20:39 przez habi, łącznie zmieniany 1 raz.

kepa416
Bywalec
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 17 stycznia 2010, 12:48

Post autor: kepa416 »

FAP >?

Milus

Post autor: Milus »

Hmm no ja az tak sie nei znam :| W styczniu jakos dzien moze dwa przed pierwszym zapaleniem sie kontrolki tata cos tam wspominal czy slysze czy nie rowno silnik chodzi bo mial jakies pzreslyszenia osobiscie na moje wygladalo jak normalna praca bo powiedzmy sobie szczerze jestem kobieta z zerowym doswiadczeniem :P takze rozumiecie , jednak dzis ja odpalalam i zauwazylam ze jakos za bardzo klekocze ;/ Jednak chlopak mowil ze poprostu jest zimna i mam sie nei martwic , ale pozniej juz nie zwracalam uwagi .

kepa416, nie wiem nie wiem , jak tylko dostane kase ze sprzedazy auta to jade do nastpenego mechanika na komputer i te sprawy zapytam go moze obadda cala sytuacje bo jak narazie kasa idzie a nic sie nei zmienia smierc

Milus

Post autor: Milus »

Ok chyba doszlam wkoncu do usterki tak jak kepa416, mowi jest to chyba FAP szukalam troche na allegro znalazlam jakas aukcje i jest kontrolka identyko jak moja te same objawy itp wiec juz w miare wiem na czym stoje , gdzies czytalam ze mozna to samemu zregenerowac dluzsza jazda poza maistem tu kolejna rzecz potwierdzajaca FAP przy jezdzie na obwodnicy/autostradzie kontrolka gasnie . Wiec chyba juz wiadomo co jest w tyg podjade gdzies do jakiegos doktorka , temat chyba mozna zamknac :)

Dziekuje wszystkim bardzo :) kwiat

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

Czyli renia zostaje w rodzinie viva
To zamykam temat :)
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Zablokowany