iparts></a>
<a href= francuskie

[megane I ph I 96r] zamiennik katalizatora

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

[megane I ph I 96r] zamiennik katalizatora

Post autor: Vargas »

Siemka userzy.
Prawdopodobnie będę musiał cos zrobić z moim katalizatorem a mianowicie jest strasznie denerwujący a mianowicie wydobywa się z niego metaliczny dźwięk tak jak by renozans. Sprawdzałem caly układ wydechowy bo myślałem że gdzies się styka tłumik z jakąś blachą no ale jest git.
Gdzieś wyczytałem że jak własnie slychać takie warkot metaliczny przy dodawaniu gazy to jest to przyczyna katalizatora bo się wypalają jakieś blaszki w nim.

Ogólnie nie stać mnie na nowego kata i jestem zmuszony zakupić zamiennik.
Posieda ktoś z was właśnie zamiennik? np. taki http://moto.allegro.pl/item703724636_re ... bejma.html

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Vargas co ty gadasz?wycinaj katalizatora i rure wstawiaj ;)
Ja mam kata zapchanego i jak tylko będe miał kase to go wycinam w cholerę. Autko zyska przyspieszenie i do tego piękny dzwięk viva
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

A do wycieńcia kata jest potrzebna kasa? myślę że bieżesz szlifiere kątową i do dzieła, przynajmiej tak mi się wydaje.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

usunięcie katalizatora i wstawienie samej rury to nie jest szczęśliwy pomysł. Katalizator jest zgrany z całym układem wydechowym - chodzi o to żeby przepływające spaliny miały odpowiedni opór. Podciśnienie wytwarzane przez odpływające spaliny wpływa na dynamiczne napełnianie cylindrów silnika. Inne wskazania otrzyma też sonda lambda. Będzie to miało wpływ np. na zwiększone spalanie.
Oczywiście można go wywalic - lecz wypadało by cos wstawic w zamian. Może np. strumienicę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Adam: "rura" - mówie o najtańszej opcji, jeżeli już będe miał kase, modził i się bawił w wycinanie kata to cały układ będzie też zmieniony - potrzebne mi na to pewnie min. jakieś 1000zł więc jest na co zbierać :(
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Kilka dni temu wymieniłem katalizator w Clio 1.4 8V. Kupiłem katalizator z wkładem metalowym. Pisałem o tym niedawno w temacie na Renotechu (problemy). Myślałem o rozpruciu starego kata i wspawaniu w środek rury (tak miałem w megi 1,4 eco), ale stwierdziłem, że szkoda babrania i zabawy. Zamiennik kupiłem za 440 PLN, ale na allegro można kupić taniej. Stary kat mam, więc zawsze moge wspawać w niego rurę i założyć, ale daruję sobie taką metaloplastykę.

Jeśli nie wykruszył się z niego wkład ceramiczny, to możesz go opylić za niezłą kasę, dołożysz parę groszy i masz zamiennik, bez kombinowania. Pamiętam, że tłumikarz bawił się pół dnia z dopasowywaniem rury. Auto miało wiekszego kopa i zniknęły problemy typu falujące obroty itp. Obecnie musze i tak chyba odkręcić tłumik środkowy i końcowy, bo chyba gdzieś wkład z kata przytkał wydech i auto trochę się dusi.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

Obrazek

ODPOWIEDZ