iparts></a>
<a href= francuskie

[megane IIphI] problem z biegami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

[megane IIphI] problem z biegami

Post autor: Kokos »

Mam problem z biegami, który się zaczął jakiś czas temu, nie pogłębia się, tylko cały czas jest na takim samym poziomie. Na postoju biegi wchodzą idealnie jak w masło, w czasie jazdy jest troszkę większy opór, ale ogólnie prawie super, dopiero w czasie troszkę dłuższej trasy - ponad 100km pojawiają się problemy, to znaczy biegi zaczynają wchodzić z oporem. Sytuacja dotyczy przede wszytskim redukcji, chyba najbardziej z tego co zauważyłem z 4 na 3, ale i pozostałe redukcję też nie są idealne. Początkowo myślałem, że może moje zmęczenie lub przewrażliwienie, albo nie dokońca wciskam sprzęgło, ale to nie to, na sprzęgło zacząłem zwracać uwagę. W długi weekend żona zrobiła jakieś 400km i pierwszą rzeczą o jaką mnie zapytała po przyjeździe to co się dzieje z biegami. Zazwyczaj jeździ na krótkich trasach i takiego problemu nie zauważyła.
Dodam tylko, że poza mocno wyczuwalnym oporem, haczeniem nie ma nic innego. Biegi nie zgrzytaja, wsteczny też wchodzi idealnie.

Czy miał ktoś kiedyś coś takiego?

Byłem z tym już u mojego mechanika i mówi, że on jeszcze takiego problemu nie miał, a pracuje w ASO i ma swój warsztat. Uzgodniliśmy, że jeżeli wy nic ciekawego nie pomożecie to najprawdopodobniej zaczniemy od najtańszej usterki i chyba wymienimy olej, ale on się obawia, że to niewiele pomoże.

Spotkał się ktoś z takim probleme, auto to Megane II kombi 2003r 1,6 16v skrzynia manualna, przebieg prawdziwy a nie wymyślony i trzy razy skręcony 103kkm.
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

No ja coś podobnego u siebie zauważyłem! Też przy dłuższych trasach, ale nie koniecznie przy redukcji. Czasami ciężko jest 5 wbić. Sam jeszcze z tym nic nie robiłem bo długie trasy rzadko mi się zdarzają. Przeważnie 25 do pracy i z powrotem 25 km , no i jakieś miasto. Przy tych przebiegach skrzynia pracuje prawidłowo. Mój silnik też z 2003, tylko że 1,4 16V, skrzynia manualna, przebieg 137 kkm.
Jak wykryjesz co jest powodem, to daj znać.
Pozdrawiam :)

jarbar3

Post autor: jarbar3 »

Witam
U mnie nie chciał bieg przejść z 1 na 2 ale to się zdarzało całkiem sporadycznie. Na razie wymieniłem olej w skrzyni i czekam...istnieje też możliwość, za mało jest płynu hamulcowego który steruje pracą sprzęgiełka no ostatnią możliwością jest, że linki się zacierają...no ale to akurat jest tak przy moim dieslu lecz wydaje mi się że przy benzynie chyba jest tak samo....ew. może docisk na sprzęgle siada...najpierw wymień olej w skrzyni..pozdrawiam i daj znać co się dowiedzialeś u mechaniora

ODPOWIEDZ