iparts></a>
<a href= francuskie

[megane II '04 1.5dci] blokuje się jedynka

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jarbar3

[megane II '04 1.5dci] blokuje się jedynka

Post autor: jarbar3 »

Witam
Zdarzyło mi się coś takiego, że zaczęła mi się blokować jedynka podczas próby zmiany biegu czyli wrzucam 1 ruszam a tu nijak nie mogę przerzucić biegu wtedy puszczam sprzęgło i i znou je wciskam no i na razie o pomaga no ale zdarzyło się to dopiero 2 razy lecz jednak już się zdarzyło.. może docisk?? ew. czy w tym samochodzie jest sprzęgło sterowane hydraulicznie..bo jeżeli tak to może za mało płynu hamulcowego?? Czekam na komentarz...pozdrawiam

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Jakzacznie sie blokowac wsteczny to mozesz szukac nowej skrzyni. U mnie takie blokowanie sie jedynki skonczylo sie wg mechanika urwaniem jakiejs oski, po czym caly mechanizm w pedzie walnal o obudowe powodujac jej pekniecie. Czyli sprawdz czy Ci olej nie kapie i zacznij szukac nowej skrzyni powoli.. kupujac przez sklep - najlepiej - bo daja jakas tam np gwarancje - (u mnie dali 3 miesiace) przygotuj sie na wydatek okolo 3kzl. Jak chcesz - to zadzwon do AutoKaz z Opola - oni mi sciagneli - skrzynia po wymianie wszystkich uszczelnien, uzywana, po przejrzeniu przez ich mechanika - okolo 2700zl dalem.. ale bylem spokojny ze mam odpowiednia do mojego auta.

jarbar3

Post autor: jarbar3 »

Sprawdziłem i muszę stwierdzić, że żadnego kapania oleju nie zauważyłem. Jaką miałeś częstotliwość blokującej się jedynki do czasu uszkodzenia skrzyni no i czy również miałeś problemy z biegiem wstecznym(bo na razie u mnie jeszcze nie ma z tym problemów)..może dla mojej skrzyni nie jest za późno...zresztą...jutro jadę na spytki do jednego z najlepszych mechaników we wro.
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaki idzie rodzaj skrzyni do RM II kombi 1.5 dci 74kW 2004, wiem że JR5 ale tam są jeszcze potem 3 cyfry.

ODPOWIEDZ