iparts></a>
<a href= francuskie

[megane II 2005 1,6 benzyna, kombi] stukanie w zawieszeniu

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
Paweł Sikora

[megane II 2005 1,6 benzyna, kombi] stukanie w zawieszeniu

Post autor: Paweł Sikora »

witam. byłem dziś na pierwszym przeglądzie. ponieważ od niedługiego czasu zaobserwowałem stukanie w czasie jazdy nasilające się w momencie wchodzenia w łuk w lewą stronę, poinformowałem o ty diagnostę. Ponieważ poza dokuczliwym stukiem nie zaoserwowałem żadnego negatywnego wpływu na stan jasdy, uznałem że to pierdoła. Diagnosta podszedł do sprawy poważnie i po sprawdzeniu standardowym w którym nie wykrył usterek, kazał rozbujać samochód naboki, kierownicą skręcać wolno, szybko, kołami ponarywał i wykrył, że w czasie skręcania kierownicy z okolic przekładni kierowniczej słychać lekkie stukanie.
Stwierdził że może to być mankament modelu i lepiej z tym pojechać na serwis co oni powiedzą.
mnie kasa nie swędzi, więc pytam czy zna może ktoś temat, co to może być i jak to naprawić.
z góry wielkie dzięki.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 czerwca 2009, 07:01 przez Paweł Sikora, łącznie zmieniany 2 razy.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Miałam podobny problem -stukanie przy skręcie. Myślałam, że to łożysko... Ale niestety oprócz tego, że łożyska się posypały do wymiany miałam półoś. Niestety nie jest to tania rzecz, ale ważąca na bezpieczeństwie.
I powiem tak -jak mechanik się zna to po objawach powinien postawić wstępną diagnozę. A po obejrzeniu autka powie Ci o co tak na prawdę chodzi.

Także na Twoim miejscu podjechałabym do dobrego najlepiej zaufanego mechanika, niech on to sprawdzi.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Paweł Sikora

Post autor: Paweł Sikora »

wielkie dzięki. nie mam zaufanego mechanika, sporo przy swoim samochodzie robię sam. ale jeżeli mógłby ktoś polecić dobrego fachowca do zdiagnozowania usterki w okolicach Żor, Mikołowa, Rudy Śląskiej, to chętnie skorzystam. wielkie dzięki.

Paweł Sikora

Post autor: Paweł Sikora »

odsłoniłem gumowe osłony z drążków kierowniczych, w miejscu wychodzenia z kolumny kierowniczej. z prawej strony zauważyłem, że w miejscu łączenia nie ma smaru, który z lewej strony był w ilości dość sporej. nasmarowałem, zabezpeczyłem i sprawdziłem szczelność osłon. po tym zabiegu zaobserwowałem zmniejszenie stukania, natomiast przerodziło się to w przerywany szum z lekkim huczeniem co pewnie wskazuje na łożysko.

Paweł Sikora

Post autor: Paweł Sikora »

mam pytanie, czy łożysko z ABSem ma jakąś kierunkowość montażu ze względu na czujnik, bo instrukcja nie jest po polsku. Jakie są konsekwencje nie działania czujnika ABSu w przypadku złego montażu. pozdrawiam

Paweł Sikora

Post autor: Paweł Sikora »

łożysko wymienione. wszystko gra, ustało stukanie.

Zablokowany