iparts></a>
<a href= francuskie

[MEGANE II ph2] czujnik otwarcia drzwi - gdzie szukać?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mikesu
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 12 grudnia 2008, 19:13

[MEGANE II ph2] czujnik otwarcia drzwi - gdzie szukać?

Post autor: mikesu »

Cześć
Miałem czasem problem z uruchamianiem samochodu - po podłączeniu komputera okazało się, że stacyjka nie dostaje informacji od drzwi kierowcy i nie aktywuje się. Przetarłem zamki i chwilowo dział poprawnie - natomiast widzę, że t tej chwili otwarcie drzwi pasażera nie wzbudza oświetlenia w środku auta.
Stąd pytanie - gdzie szukać tych czujników? Który element za to odpowiada? Czy występują oddzielnie czy razem z zamkiem?

pozdrawiam
mike

G-Boy

Post autor: G-Boy »

w samym mechanizmie zamka - w drzwiach masz mikrowylacznik. pewnie go szlag trafil..i starczy wymienic.. pol dnia grzebania, ale oszczedzasz na nowym zamku. zeby dostac sie do zamka - trzeba tapicere zdjac itp..po wymontowaniu zamka - jego rozebranie to taka dlubana robota :)

mikesu
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 12 grudnia 2008, 19:13

Post autor: mikesu »

dzięki za odpowiedz - ciekawi mnie który element uaktywnia te mikroprzełączniki?
w tej chwili drzwi działają poprawnie - wyczyściłem hermetyczne wtyczki "by Renault", były zaśniedziałe - trochę Kontaktu i po sprawie.
Swoją droga po co Renault ciągnie swoją przygodę z kartami skoro w dalszym ciągu nie są w stanie opanować tego systemu. Tata w swoje Lagunie od 2001 roku stał się posiadaczem 6 karty (każda to koszt 800-500zł).
Kluczyk w RM '99 zawsze działa niezawodnie :)

ODPOWIEDZ