iparts></a>
<a href= francuskie

[Renaullt Megane 2002r 1,6 16V]- padnieta cewka i błąd sondy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pysia

[Renaullt Megane 2002r 1,6 16V]- padnieta cewka i błąd sondy

Post autor: pysia »

Hej . Dziś miałem przypadek,bo padła jedna cewka Sagem .Zmieniłem na Beru i skasowali błąd. Mam pytanie czy jak mam 3 cewke tez Sagem-a z ta siwa końcówka to sam ja moge za wczasu wymienic ?Nie bedzie żadnego błędu jak odpale auto?.

2. Na kompie mam błąd sondy lambda za katalizatorem .ma ona jakas stała wartośc 2400 jakos tak . Czy moge z nia jezdzić bez wymiany? Jak zakupiłem auto rok temu ,to nic nie wiedziałem o tym, a kontrolka silnika nic nie diagnozowała. Pierwsza sonda przy silniku jakie snapiecie ma 28 ,a gośc od kompa mówi z epowinna byc 10 ,ale spalanie mam w normie.nie wiem czy robic to czy zostawić.Auto ma 76tys km.
Ostatnio zmieniony środa, 6 maja 2009, 17:56 przez pysia, łącznie zmieniany 2 razy.

staruszek

Post autor: staruszek »

Witam,
wymiana cewki nie powoduje błędu - sam jeżdżę od paru lat na różnych cewkach.
Błąd drugiej sondy lambda wynika prawdopodobnie z braku kontaktu styków złączki pod podłogą (zaraz przy sondzie).
Sam miałem taki przypadek na gwarancji (1.4 16 V 2002). Raz wymienili mi sondę a za drugim razem serwisant uciął złączkę i zlutował przewody. Oczywiście w przypadku padnięcia sondy następną też będzie trzeba lutować, ale jeżdżę tak już 6 lat i nic się nie dzieje. Po prostu umiejscowienie tej złączki to nieporozumienie.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ